Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefon’da Ön Bellek Nasıl Temizlenir?

3.194 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarda olduğu gibi Telefonlarda da aynı ön bellek sayesinde bir siteye girdiğinde o site hakkında bilgileri ön belleğe kayıt ederek tekrar o siteyi veya bir uygulamayı indirmek için girdiğinizde o site ile ilgili bilgileri hafızaya kayıt edeceği için tekrar girişlerde kayıtlı bilgiler sayesinde hızlı bir şekilde açılacaktır.

Ön belleğin kullanımı ile ilgili bu tür faydaları vardır. Bilgisayarınızda veya Telefonlarda yaptığınız ayar veya gireceğiniz site ile ilgili farklı veriler ile girişlerde ön bellekte kalan bilgileri kullanacağı için yapılan ayarlar eski bilgilerde kalacağı için bu değişikliklerden yararlanamayacağız için ön belleği temizlemek için gerek duyulabilir.

Daha önce bilgisayarın ön belleği ( cache ) nasıl temizlenir? bununla ilgili anlatım yapmıştık şimdi ise android işlemcili telefonlarda ön bellek nasıl silinir? bunun üzerinde duracağız.

Android Telefon Ön Belleği Nasıl Silinir?

android telefon önbellek temizleme nasıl gerçekleştirilir? , girdiğiniz şifreler , site bilgileri , çerezleri kayıt altında tutan önbellek temizliği için yapılacak adımlar ;

Adımlar > Uygulama Yöneticisi > Yüklenen adımlarını takip ediyoruz. Burada en fazla yer kaplayan önbellek uygulamasını üzerine basarak “Önbelleği Sil” basarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece telefonu rahatlatabilirsiniz.

Ön bellek temizliğine alternatif programları da elinizin altında kullanabilirsiniz. CLEAN MASTER , DU SPEED BOOSTER gibi hafıza temizliği için ücretsiz programları kullanarak hep telefonu rahatlatırsınız hemi de telefonda boş alan açabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

önbellek temizleme , önbellek temizleme programı , önbellek temizleme programı gezginler , önbellek temizleyici , önbellek nasıl temizlenir , cache temizleme , telefon hafıza temizliği nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın