Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonda kamera başarısız sorunu ve çözümü

3.182 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknoloji çağında artık her şeyi ile teknoloji cebimize girmiş bulunmaktadır. İnternet, tv, radyo, kamera, bankacılık ve aklımıza gelmeyen diğer özellikleri ile birlikte bunları bir arada tutan akıllı telefonlar, tablet vb. cihazlardan Android işletim sistemli telefonlarda sıklıkla görünen hatalardan, sorunlardan biride “kamera başarısız” sorunudur.

Android kamera başarısız sorunu arada sırada her telefonda olabileceği gibi bazen sıklıkla yaşanabilen bir problem haline gelmektedir.  Bizimde bu konumuzda yaşanan bir hata çözümü ile ilgili olarak sizlerden gelen sorulara önerilerde bulunacağız.

ANDROİD KAMERA SORUNU

Android olsun, iphone cihazlarda olsun veya diğer elektronik cihazlarda sorunlar donatımsal veya yazılımsal olarak iki farklı türde yaşanabilir.

Telefon kamerası fiziki olarak bir hasar almışsa ya da telefonun işletim sistemi alakalı güncellemelerden kaynaklı olabilecek sorunlar nedeniyle bu tür arızalar yaşanabilir. Bizde telefonda herhangi bir düşmeden dolayı darp, kırık, hasar olmamışsa o zaman yazılım tarafına bakacağız.

Kamera başarısız sorunu yazılımsal olarak tarafına bakacağız. Yeni gelen bir güncelleme ile kamera ile işletim sisteminin uyumsuzluğu nedeniyle oluşabilmektedir.

Bunun için kullandığınız android telefonun işletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Telefon işletim sistemi güncel değilse bunu güncellemeniz gerekecektir.

Camera error ( Uyarı )

Cannot connect to camera ( kamera başarısız )

Kamera başarısız hatası güncelleme sonrası gelmişse yeni bir güncelleme yayınlanmaya başlayana kadar beklemek gerekecektir. Bununla alakalı olarak Google geri bildirimleri dikkate alacaktır.

Telefonun içinde bulunan resimlerin, videoların yedeğini alarak birde aşağıdaki adımları denemeniz de fayda vardır. Telefonu reset atıp yeniden başlatmak geçici çözüm olsa da işe yaracak bir çözüm yoludur. Bunun dışında Ayarlar > Kamera > Veriyi Sil bu işlemi gerçekleştiriniz.

Telefonun bataryasını ve Hafıza kartını çıkarın 2-3 dakika bekledikten sonra yeniden takarak telefonu başlatın.

Telefonun içinde bulunan SD kart hafıza dolu olduğunda resimleri kayıt edecek yer bulamadığı için telefon hafızasına kayıt ederek tekrar deneyin.

Yukarıda verdimiz birkaç çözüm yolu ile Android kamera başarısız sorunu çözümü için bilgi vermeye çalıştık. Bu sorun genel olarak Android cihazlarda Samsung, Lg, Htc, Asus ve sıklıkla Samsung model telefonlarında rastlamak mümkündür.

Telefonda yaşanan kamera başarısız problemi için sizin sorunlarınızı ve çözüm yollarınızı lütfen yorumlar kısmına yazarak diğer kullanıcılara bilgiler vermeye çalışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın