Sponsorlu Bağlantılar

wordpress sitelerde ziyaretçiler için link gizleme

902 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda siteye gelen, sayfanıza göz atan ziyaretçiler için link gizleme nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

İlk önce bu link gizleme nedir? bununla ilgili sizlere bilgi verelim sonrasında link gizleme ile ilgili gerek görülür mü? yoksa gereksiz olduğunun kararını siz verirsiniz. Bir wordpress tabanlı siteniz var bu site kullanıcı kayıt bazlı çalışmaktadır, yani sayfanıza üye olarak paylaşımlar yapabilir, yorum yapabilir veya site içerisinde herhangi bir konudan yararlanabilirsiniz.

Sitenizde bir konu içerisinde bir link paylaşılmıştır, üye olmayanların göremeyeceği bu link gizli link olduğu için bir üye kayıtı oluşturularak görebilir ve link açabilirsiniz. Kısaca site link adreslerini gizleme konusunda bu işlem nasıl yapılır? bunu aşağıdaki konumuzda anlatmaya çalışacağız.

WordPress Link Url Gizleme ;

WordPress tabanlı sitelerde kodlar vardır, mutlaka ama bunun için link gizleme eklentisi kullanabilirsiniz. Bu sizin daha çok kolayınıza ve işinize gelecektir. Ziyaretçi link gizleme eklentileri için aşağıda vereceğim eklentiler kullanılabilir.

  • Easy Spoiler
  • Advanced Spoiler
  • Simple Spoiler Enhanced
  • Tiny Spoiler

Yukarıda eklentilerden birini link saklama amaçlı kullanabilirsiniz. Bu link saklama eklentisi amacı şudur. Eklentiyi kurduğunuzda sayfa, mesajlar, yorumlar ve widget üzerinde link adresini gizlemek amaçlı kullanılır.

Bunun için PHP5 gerekli olan eklentilerde “[spoiler title = “Kodun gizli konumu”] Kıyafet içinde [/ spoiler]” şeklinde gizleme kodunu kullanabilirsiniz. Bu konuda sizlere hazırladığım eğitici video ile nasıl gizli link verilir? bunu anlatmaya çalışacağız.

Bunun dışında sitede link gizleme işlemi için WordPress Panel/Görünüm/Düzenleyici/Tekil Yazı içinde aşağıdaki kodu bulup diğer kod ile değiştirerek deneyiniz.

<?php the_content(); ?> tırnak işaretleri olmadan deneyiniz. bu kodu ctrl+f tuş yardımı le arama penceresine yazın bulun ve aşağıdaki kod ile değiştirin.

<?php if ( !is_user_logged_in()): { ?>
//Giriş yapmadığınız için konunun içeriğini görme yetkiniz yoktur.
Lüten siteye üye olunuz.
<?php the_excerpt(); ?>
<?php } endif; ?>

<?php if ( is_user_logged_in()): { ?>
//Başarıyla giriş yaptınız. Konu içeriğini görebilirsiniz.
<?php the_content(); ?>
<?php } endif; ?>

yine aynen tırnak işaretlerini kullanmayınız, bu kod ile değiştirmeden bir yedeğini almayı unutmayınız. sonra linklerin değişip değişmediğini kontrol ediniz. ziyaretçilere link gizleme wordpress işlemini bu şekilde denemeniz ve yorumlar bölümüne öneriler, ve deneyimlerinizi yazmanızı isteriz. Kolay gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın