Sponsorlu Bağlantılar

Android rahatsız etmeyin özelliği nasıl açılır

368 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında Android de rahatsız etmeyin özelliği nasıl aktif edilir konusunda bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bu özellik ile bulunduğunuz ortam da müsait olmadığınız yerlerde rahatsız etmeyin aktif etmek suretiyle belirleyeceğiz zaman diliminde size ulaşılmayacak ve rahatsız edilmeyeceksiniz.

Bu özellik gelen çağrılar da telefon çalmıyor ve titreşim duyulmuyor sadece siz kimin aradığını görebiliyorsunuz. Şimdi Android rahatsız etmeyin nasıl açılır bunu aşağıda yönergeleri takip ederek sizde Android akıllı telefon kullanıyorsanız yapabilirsiniz.

ANDROİD RAHATSIZ ETMEYİN ÖZELLİĞİNİ AÇMA

  • Ayarlar
  • Ses
  • Rahatsız etmeyin
  • Sağ üst köşe ayar butonu aktif ederek, açarak etkinleştirin.

Yukarıda adımları takip ederek telefonun rahatsız etme özelliğini devreye alarak bulunduğunuz ortama göre kullanabilirsiniz.

Bu özelliği tekrar kapatmak istiyorsanız aynı adımlarla yaptığınız işlemleri tekrar kapatmak suretiyle eski haline geri alabilirsiniz.

Android rahatsız etme modu yukarıda verdiğimiz yöntemle açıp kapatılır bu özellik tamamen “sessize alma” özelliği olarak da bilinmektedir. Bilindiği gibi bu özellik İOS işletim sistemlerinde de kullanılmaktadır. Fakat bu özellikte aktif ettiğiniz de karşıda kişiyi meşgule alma gibi durum söz konusu olduğu için arayan kişi yanlış anlama durumları da söz konusu olacaktır.

Bu gibi durumlarda “Favoriye aldığın kişiler” sadece arama yapabiliyor. Bu özelliğin biraz daha geliştirilmesi gerektiğini düşünenlerdeniz.

Bu konumuzda rahatsız etme modu Android etkinleştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilir. Diğer konularımız için ücretsiz mail aboneliği olup bizi takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın