Sponsorlu Bağlantılar

Android internet ağ hızını durum çubuğunda gösterme

92 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda internet ağ hızını durum çubuğunda gösterme işleminin nasıl yapılması gerektiğini bu makalemizde sizler için paylaşacağız.

Android işletim sistemleri kullanıcılar için sayılamaz imkânlar ile kullanıcı dostu olmaya devam etmektedir. Bunlarda biride telefonun durum çubuğunda internet hızını gösteren bir gösterge ile anlık olarak internetin ağ hızını görmenizi sağlamaktadır.

Elinizde Android işletim sistemli bir cihazınız varsa bununla ilgili olarak en iyi şekilde değerlendirmek gerekebilir. Şimdi bizde sizler için ağ hızını durum çubuğunda göstermek için vereceğimiz adımları takip ederek sizde kendi telefonunuzda gerçekleştirebilirsiniz.

AĞ HIZI EKRANDA GÖSTERME ANDROİD

Bazı Android işletim sistemlerinde bu özelliği şuan için kullanamadığınızı hatırlatarak hemen konumuzda nasıl yapılmaktadır. Anlatımına geçeceğiz.

  • Ayarlar
  • Ekran
  • Durum Çubuğu
  • Ağ hızını göster ( bu özelliği aktif etmeniz gerekecektir. )

Yukarıda adımları gerçekleştirdiğinizde internet ağınızın hızını durum çubuğu üzerinde görüntüleyebileceksiniz.

Bu hız durumu bulunduğunuz lokasyon da artabilir veya düşebilir bu tamamen internet hızınızı göstermektedir.

Bununla birlikte ayrıca kullanabileceğiniz Internet Speed Meter uygulaması ile de bu işlemi telefonun bu özelliğini desteklemiyorsa kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Uygulamayı Google Play adresi üzerinden veya “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter.lite&hl=tr” adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda internet hızını durum çubuğunda gösterme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorunlarınızı, hataları bize sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden iletebilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın