Sponsorlu Bağlantılar

Android dil değiştirme

275 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android telefon kullananlar için Android dil nasıl değişir veya nasıl Türkçe yapılır? Bu konularda siz takipçilerimize ve bu konuda arama yaparak sitemizi ziyaret edenlere bilgilendirme yapacağız.

Hediye telefon aldınız veya Yurtdışından Android bir telefon aldığınız ülkemize geldiğinizde telefonu Türkçeleştirmek istiyorsunuz bunun için kullandığınız telefonu dil ayarlarından dil ayarını değiştirmek gerekecektir.

Üretici firmalar kullanım amacı veya kullanılan ülkeye göre telefonlarda onlarca dil desteği vermektedir. Sizde farklı dillerde Android telefonunuzu kullanmak istiyorsunuz o zaman bizde bu konumuzda Android dil ayarını değiştirmek için aşağıda adımları takip ederek sizde değiştirebilirsiniz.

ANDROİD TELEFONDA DİL NASIL DEĞİŞİR

Telefonunuz İngilizce veya herhangi bir ülkenin dilini kullanıyor olabilirsiniz hatta Türkçe olan telefonu farklı bir yabancı dille Almanca, Rusça, Arapça veya diğer dillerde kullanmayı tercih edebilirsiniz aşağıda adımları takip ederek dil değiştirme işlemini gerçekleştirelim.

  • Ayarlar
  • Genel
  • Diller ve Giriş
  • Diller
  • Dil Ekle ( burada kullanacağınız dil yok yoksa dil paketi eklemesi yapacağız. )

Kullanmak istediğiniz dili buradan ekledikten sonra dokunarak seçiyoruz. Böylece Android dil paketi ekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra kullanacağınız dili de seçerek telefonuz da yeni dil tercihini kullanmaya başlayabilirsiniz.

ANDROİD TELEFONA DİL PAKETİ YÜKLEME

Piyasada yaygın olarak kullanılan telefon markalarında Samsung, Huawei, Lg, Htc, Hornor, Asus, Meizu, Xiaomi, Vestel, Sony, Casper markaları telefonlarda kullandıkları Android sürümü nedeniyle menülerde farklılık gösterebilir.

Telefonunuz Android Türkçe dil paketi apk yüklemeye gerek kalmadan telefonun menülerinden halle bileceksiniz.

Bu konumuzda android telefon dil değiştirme konusunda kısa bilgilendirmeye yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın