Sponsorlu Bağlantılar

Android 12 ile Wi-fi Şifre Paylaşımı Çok Kolay

25 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ortak kullanım dışında Wi-Fi şifrenizi bir başkasına söylemeniz belki sizin için bir güvenlik zafiyeti, ya da sinir bozucu bir durum olabilmektedir.

Bundan sonra Android 12 ile artık Wi-Fi şifre paylaşımı çok kolay olarak kimselerle şifrenizi paylaşmadan kimlik bilgilerinizi, Airdrop benzer yakın paylaşım aracılığı ile kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Bir geliştiricinin paylaştığı beta sürümünde Wi-Fi şifresi ekranında Yakın paylaşım etkinleştirilmiş Android telefonlarda Wi-Fi paylaşmak için bir düğmeye dokunarak kolaylıkla kullandığınız kablosuz ağ şifresini bir başkasıyla paylaşmayı mümkün kılmaktadır.

Android 10 ve Android 11 de Wifi şifrenizi QR kod ile paylaşmasına izin veren işlevsel yapıya sahipti buna benzer yöntem il Android 12 de beta aşamasında olan özellik ile Yakın paylaşım ile kablosuz ağınızı paylaşıma açabileceksiniz.

Diğer QR kod okutma yönteminde paylaşım yapılacak cihazda telefonun kamerasından bu kodu okutmanız yeterli olmaktadır. Android 12 Wi-Fi paylaşımda yakın paylaşım kapsamında istenilen cihazlarla etkileşim yapılabilecektir. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın