Sponsorlu Bağlantılar

Anakart Güney Köprüsü Nedir?

7.092 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konumuzla kuzey köprüsü nedir? konusunu incelemiştik. Bu konumuzda ise anakart üzerinde bulunan iki çipset’ten biri olan güney köprüsü nedir konusu üzerinde duracağız.

Bilgisayarın çalışabilmesi için , Ram , Pcı-Express , Usb , işlemci , lan gibi bağlantı noktaları , donanım parçaları mevcuttur. Bu donanım parçalarının bir birleri ile uyumlu olması için anakart üzerinde bulunan chipler bunları yönetme görevini üstlenmiştir.

güney kuzey köprüsü

Güney Köprüsünün Görevi ise , Usb , Lan , Ses Kartı , Ethernet portu ve diğer çevre birimlerini denetleyen bir chipdir. güney köprüsü bu çevre birimlerine yakın yerdedir. Bu chipler veri akışı fazla olacağı için çabuk ısınma sorunları yaşanabilir o yüzden pasif veya fanlı soğutucular ile soğutulmalıdır.

Bilgisayarda ısınan bir donanım parçası performans düşüklüğüne yol açabileceğini unutmayınız.

Arama Tags & Etiket ;

güney köprüsü nerede , güney köprüsü ne işe yarar , güney köprüsü nedir , güney köprüsü yonga seti , güney köprüsü , Southbridge , güney köprüsünün görevi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın