Sponsorlu Bağlantılar

Amazon’dan Telefon Alınırken Buna Dikkat Ediniz!

15.101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da  amazondan telefon almak üzerine  amazondan telefon nasıl alınır gibi sizler’den sıkça gelen sorulara cevap arayacağız. amazon.com neredeyse dünya’nın her yeri online  satış ile gönderim yapan bir alış veriş site’si dir. aşağı yukarı hemen hemen bu siteyi bilmeyen yoktur.

Shipping adı ile bildiğimiz diğer aliexpresss.com gibi siteler gibi amazon.com’da herkeze açık bir site ve oldukça cazip fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz.

Genel’de yurtdışı alış verişlerde benim’de sıkça yaptığım Çin Sitelerinden biraz daha farklı olmasına göre aynıdır. Çin sitelerinde free shipping yani ücretsiz gönderimler ağırlıklıdır fakat amazon.com sitesinde kargo ücreti’de almaktadırlar.

Amazon.com da alış veriş yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri’de budur. Şimdi konumuzda geçecek olursak amazon.com üzerinden cep telefonu veya elektronik cihaz alırken nelere dikkat edeceğiz?

ilk önce yurtdışın’dan gelen ürünler için bir fiyat kotası’nın olduğuna dikkat edelim , yani yurtdışından getireceğiniz ürünler için 75 Euro kadar izin verilmektedir , onun dışında fazla getirilen ürünler için gümrük ödemesi yapılmaktadır. Alacağınız ürün eğer bir cep telefonu ise bunun için gümrüğe takılacağı için büyük bir ihtimal ile para ödemeniz gerekecektir.

amazon alış veriş nasıl yapılır

 

Yukarı’da Free Shipping yazıyor ise ücretsiz gönderim yapmaktadır. Free Shipping seçenekleri arasında Türkiye’nin olduğuna dikkat ediniz , bazı ürünlerde Türkiye için gönderim olmuyor.   Gümrük Ücretini Amazon.com üzerinden ödeme yaptığınızda tekrar Türkiye’ye girişte para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. amazon priority shipping seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Gümrük Ücreti ise ürünün Fiyatı üzerinden %20 Almaktadırlar.

Birde alacağınız ürünler’de Kargo şirketleri’de önemlidir , Ptt Kargo , Ups Kargo veya FedEx Kargo , DHL Kargo ile gönderimlerde konu içerisinde satış için kargo ücretini ürün içerisinde aldıkları gibi kargo ile gönderimlerde kargo’ya göre ücretlendirme yapmaktadırlar. Kargo ücretini ürün içinde ödeme’de aldığı için peşin peşin kargo ücretini ödemeniz memnun edici bir şey bazende kargo ücretini karşı ödemeli gönderiyor.

Satıcı’ya birde Takipli Kargo mu & Takipsiz Kargo mu olduğunu sorunuz yoksa kargo’nun nereye gittiğini bilemezsiniz en azından kargo’nun nerede olduğu bilirsiniz.

Belli ürünlerde fiyatları geçtiğiniz’de kargo ücretini’de Kendisi ödemektedir bunu’da göz önünde bulundurunuz.

Yurtdışın’dan aldığınız Telefonlar ülkemiz’de çalışmamaktadır üç aylık bir süre sonra kilitleniyordu şimdi sanırım bu altı aya çıktı bu süre zarfında pasaport işletmeniz gerekecektir buna dikkat ediniz.

Bununla birlikte Sizin’de Amazon tecrübe’niz var ise yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Amazon’da alış veriş , Amazon’dan ürün nasıl satın alınır , Amazon ürün sipariş vermek , Amazonda telefon satın alma , amazon priority shipping nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Amazon’dan Telefon Alınırken Buna Dikkat Ediniz! (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba ben amazondan telefon sipariş edeceğim ve fully unlocked telefonlar var bunlar hakkında bilginiz var mı bu telefon için de pasaport kaydı yapılıyor mu. Bir de sıfır ambalajlı telefon için telefonun ambalajını açmadan da kayıt oluyor mu sonradan satabilmek için

  2. 2021 – 2022 – 2023 – 2024 yıllarında değişken gümrük vergileri nedeniyle artık alınmaya bilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın