Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Tv’ler ne gibi fayda sağlayabiliriz

31 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Akıllı Tv’ler bizlere hangi hizmeti sunar, ne işe yararlar konusunda merak eden kullanıcılar için cevap vermeye çalışacağız.

Hangi Akıllı Tv markasını seçerseniz seçin günümüzün Akıllı Tv’leri Netflix, Amazon Prime Video, Youtube, Spotify başta olmak üzere birçok akış hizmeti ve diğer içerikleri sizler için sunmaktadır. Televizyonlarınızı tamamen internet kullanımına sunan ve Android tabanlı olarak diğer uygulamaları da kullanmanıza olanak sunmaktadır.

Ücretli olarak kullanabileceğiniz veya tamamen ücretsiz uygulamalara da kullanmanıza izin vermektedir. Günümüz zamanında evlere kapandığımız şu günlerde hoşça vakit geçirmek için başvurduğumuz eğlence kutularında Netflix üzerinden birçok içeriği izlemek için Akıllı Tv satışlarında artışların ve buna paralel olarak Smart Tv olmayanlar için Android Tv Box ile eski televizyonları Akıllı Tv dönüştürülmektedir.

Akıllı Tv kumandalarında kolay gezinmeyi sağlamak için uzaktan kumandalarda Youtube, Netflix gibi uygulamalara yer verilmiştir.

Bununla birlikte Spotify ve Pandora gibi internet radyo hizmetleriyle müzik akışının keyfini çıkarmanızı sağlamaktadır.

Bunun dışında Twitter, Facebook gibi sosyal ağlarda dolaşabilirsiniz fakat telefon veya bilgisayarda olduğu gibi rahat gezinmeler sağlayamazlar.

Google Asistan gibi sesli asistanları kullanma imkânı sunmaktadır. Uzaktan kumandaya yerleştirilmiş mikrofon ile Google Asistan ile televizyonun kontrolü tamamen sizde olacaktır. Bazı Akıllı televizyon modelleri bunu desteklemeye bilir fakat Roku Tv veya Amazon Fire Tv gibi kutularda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Her televizyon kendine ait uygulama ayarları, menüleri farklı olacağı için menüleri ekranın altında görmeniz mümkün olacaktır. Kişileştirme imkanı genellikle modellerde olmamaktadır.

Kısaca konumuzu özetlersek Akıllı Tv bizlere televizyonumuzu tamamen akıllı mobil cihazlar gibi kullanmamızı sağlamaktadır. Böylece evimizde, telefonla yapabildiklerimizi akıllı televizyonlarda da yapabilme olanağı sunmaktadır. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın