Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefon’da Kullanılan 10 Popüler Uygulama

949 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz’de Akıllı Telefonların Çoğalması ile birlikte, bununla beraber Mobil uygulamalarda rekabeti birlikte getirdi. Bunlar arasından sıyrılıp en çok kullanılan popüler uygulamalar tabiki başı çekmektedir. Global , Dünyaca en çok kullanılan popüler uygulamaları bende sizler için bir araya getirdim.

En çok kullanılan popüler uygulamalardan tavsiye edeceğim App aşağıda sıraladım. Bunları sizde beğendiğinizi indirip kullanabilirsiniz.

Facebook ;

facebook logo

Dünya’da insanlar arasında iletişim sağlamak , resim video paylaşımları ve mesajlaşmalar ile yakın kişiler ile bağı koparmamak için geliştirilmiş Dünyaca ünlü Sosyal Ağdır.

Facebook hemen hemen bilmeyen yoktur. Bu uygulama Android ve İphone cihazlarda mutlaka olacak uygulamalar arasındadır. Apple Store ve Google Store üzerinden bu uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Bu uygulamada mesajlaşmak için Facebook Messenger birlikte kullanabilirsiniz. Sesli ve Görüntü aramalarda yapılabilmektedir.

 Twitter :

twitter

140 Karakter ile duygularınızı ve düşüncelerinizi sığdıra bileceğiniz micro blog’dur.Bu uygulama’da @ademocut kişiler ile etkileşim yapabilir #ademocut gibi kullanarak hashtag ile etkileşim yapabilirsiniz. Popüler olan bu uygulamayı sizde indirip kullanabilirsiniz.

Youtube ;

youtube link

Google satın alması ile büyüyen bu dev Video platformu ile istediğiniz müzikleri dinleyebilir , Maç özetlerini , Canlı yayınları istediğiniz konularda bilgi sahibi olabileceğiniz popüler video sitesidir. Tabi böyle bir video platformunun app uygulaması olmazsa olmaz Bunun için bu uygulamayı hemen indirmeyi tavsiye ederim.

 Whatsapp ;

whatsapp kişi engelleme

Gelelim en önemli olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan İnternet üzerinden mesajlaşmaya, sesli arama , resmi ve videoları gönderebileceğiniz son derece güzel bir uygulama İphone ve Android işletim sistemleri için geliştirilmiş belli bir süre sonra Android cihazlardan para isteyen bir uygulama ama almaya’da değer. Bununla birlikte Android işlemciler için Ücretsiz Whatsapp Nasıl Sürekli yeniler konusunu inceleye bilirsiniz.

Spotift ;

Spotift Logo

Spotift Nedir ? ilk önce bununla başlamak istiyorum. 2008 yılından beri hizmet veren bir müzik platformudur. Bu İsteğiniz tarzda müzik dinleyebilirsiniz. Tamamen yasal olarak Müzikleri dinleyebilirsiniz. Spotift premium üyelik ile kazancından ve reklamlardan şarkı sahiplerine pay vermektedir. Bizim yapacağımız bunu ücretli veya ücretsiz olarak ilk başta denemek olacaktır. Eğer beğenirseniz ücretli premium üyeliğe terfi edebilirsiniz. Diğerinde ise kısıtlama yaparak premium geçmeye sağlamaktadır.

İnstagram ;

instagram VİRUSU

Resim ve Video paylaşım platformu olan İnstagram ilk başta İphone içine geliştirilmişti şimdi ise Android işletim sistemleri içinde kullanıyor oldukça kullanıcı sayısı fazla olan Alexa Değeri Global 23 göstermektedir. Sizde videolarınızı ve resimlerinizi takipçilerinize paylaşmak istiyorsanız hemen İnstagramı aple store ve google store indirebilirsiniz.

Evernote ;

Evernote logo

Remember Everything ; Günlük hayatınızda oldukça işinize yarayan notları tutabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamanın diğer özelliklerin biride sesli kayıt ve not olma özelliği , tablet üzerinden kalem kullanarak el yazısı ile notlar alabiliyorsunuz. Kendi sitesi üzerinden üye olarak kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabileceğiniz. Popüler bir uygulamadır. Bence denemeye değer bir uygulama beğenmezseniz hemen kaldırabilirsiniz.

Shazam ;

shzam logo

İnternet’de , Tv , Radyo , Cafe , Disko , Bar gibi yerlerde hoşunuza giden bir müzik dinliyorsunuz ve kimin olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre . Shazam app ile çalan müziği dinlettiğinizde geniş veri data basic çektiği bilgiler ile kime ait olduğunu hemen size söylemektedir. Böye bir uygulama mutlaka telefonda bulunsun mutlaka işinize yarayacaktır.

Skype ; 

windows-skype

Microsoft satın aldığı bu uygulama ile Msn Messenger yerini almıştır. Bu uygulamada uzak yerde oturan arkadaşınız , akrabanız olan kişiler ile İnternet üzerinden Sesli Görüşme , Görüntülü Arama ve mesajlaşma özelliği olan İsterseniz hotmail ( outlook ) hesabı ile isterseniz skype hesabınızla açabileceğiniz bir uygulamadır. Görüntü ve sesli arama kalitesi oldukça yüksektir.

Swarm & Foursquare ;

foursquare - swarm arkadaş ekle

İlk başlarda Foursqaure ile başlayan ve daha sonra swarm geçiş yapan ama iki uygulamanın da kullanıldığı bir yer bildirim uygulamasıdır. Swarm ; Foursqare’nin yerini almıştır bu uygulama ile gittiğiniz yerlerde check-in yaparak yer bildirimi yapıyorsunuz isterseniz arkadaşlarınızı etiket’leye bilirsiniz.  Kısaca nere olduğunuzu takipçi arkadaşlarınıza bildirebiliyorsunuz

Foursqare ; ilk başlarda yer bildirimi için başladı yerini swarm’a devrettikten sonra gidilen gezilen mekanlarda tavsiyeler bırakabilir , en iyi yemeklerin içeceklerin , görsel mekanların , Garsonların davranışlarına kadar not verebilir , yemek için arayışa girdiğinizde en iyi nerede ne yiyebilirim o öğrenebileceğiniz güzel bir uygulamadır. Swam ve Foursqare entegreli çalışmaktadır.

Ben 10 popüler uygulama dedim ama Sonradan Aklıma gelen İphone ve İpad için kullanabileceğiniz güzel bir tarayıcı olan  Chrome Browser  bu uygulama gayet stapil çalışmakta ve hızlı bir browser’dir.

Bununla Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Uygulamalar Kısaca ; Vine , Thy , Tango , Viber , Snapchat , İTS Mobil , Barkod Okuyucu , Vikipedi , TCDD e-Bilet , Ezan Saati , Tuneln Radio , Banka Cep Şubesi

Not :  Sizinde Tavsiye edeceğiniz bir uygulama var ise Bunu Açıklaması ve Uygulama ismi ile Yorumlar bölümüne yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

en çok kullanılan uygulamalar , en çok kullanılan popüler uygulamalar , en çok kullanılan android uygulamaları , olmazsa olmaz uygulamalar android , olmazsa olmaz uygulamalar İphone , tavsiye önerilen en iyi uygulamalar , en çok aranan uygulama , en çok indirilen uygulama , en çok yüklenen app uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın