Sponsorlu Bağlantılar

AirDrop nedir ve AirDrop nasıl kullanılır?

1.298 views
Sponsorlu Bağlantılar

İphone , İpad kullanıyor iseniz mutlaka gözünüze AirDrop özelliği gözünüze çarpmıştır. Acaba Merak edip İnternet’de arama yaptığınızda AirDrop Nedir? AirDrop ne işe yarar gibi arama kelimeleri ile arattığınızda karşınıza bir çok sonuç gelecektir. Bizde bu konuya sizden gelen sorulara istinaden bu konuyu hazırladık.

airdrop nasıl

AirDrop Nedir?

Apple Tarafından geliştirilmiş bu özellik ile yakındaki diğer Apple Cihazları ile Resim , Fotoğraf , Video , Konum ve Web sitesi bilgileri paylaşmak için geliştirilmiş bir özelliktir.

Bu paylaşımı yapabilmek için İphone 5 ve üstü , İpad 4. nesil ve üstü , İpad mini , İpad touch ve 5.nesil üstü cihazların olması gerekir.

 

AirDrop Nasıl Kullanılır?

Apple Airdrop özelliğini kullanabilmek için cihazların Wifi ve Bluetooth özelliklerinin açık olması gerekir. Kişiler ile paylaşmak istiyorsanız icloud hesabınıza’da giriş yapmanız gerekir.

AirDrop Nasıl Açılır 

bu özelliği kullanmak için airdrop nasıl açılır ilk önce bunu öğrenelim. Denetim Masası üzerinde AirDrop üzerine bir kere basıyoruz.

airdrop nasıl açılır

Kendinizi , herkes veya yalnızca Kişiler’inizdekiler tarafından bulunabilir yapabilirsiniz.

Kapalı ; Airdrop burada devre dışıdır

Sadece Kişiler ; Aygıtı yalnızca kişiler görebilir.

Herkes ; bu özellikte airdrop kullanan yakındaki tüm cihazlara görünür durumda olursunuz.

Şimdi Gelelim bir Bir içeriğin paylaşımına bir resmi nasıl airdrop ile paylaşırız ? Hemen bunun açıklamasını öğrenelim

İçeriği paylaşacağınız bir resim üzerine bir kere dokunuyoruz ve hemen yanında

airdrop nedir

iphone paylaşım

işareti göreceksiniz buraya hafifçe dokunuyoruz. Dokunduk’dan sonra yakında bulunan cihazları göreceksiniz. Bu göndereceğiniz cihazı seçiyorsunuz ve karşı cihazın onayı beklemek zorunda kalıyorsunuz. Karşı Cihaz bunu kabul veya red edebilir.

Böylece Airdrop sayesinde cihaz içerisinden bir başka cihaza göndermiş oluyorsunuz , bu bir nevi Android cihazlarda bluetooth ile resim yollamak gibi bir şeydir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın