Sponsorlu Bağlantılar

Ağınızdaki diğer bilgisayarlara uzaktan erişin

120 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda aynı ağda, network ortamızda uzak bilgisayarlara bağlanma konusunda bilgi vereceğiz.

Sistem yöneticisi ( Administrator ) aynı ağda bulunan uzak bilgisayarlara müdahale etmek isteyebilir. Bir sorun yaşar ve bunu çözmek için uzak bilgisayara bağlanmak isteyebilir. Bunun için birkaç üçüncü parti program olacağı gibi Windows özelliklerinden RDP bağlantısı ile de bu işi gerçekleştirebilirler.

ÜÇÜNCÜ PARTİ YAZILIMLAR

Üçüncü parti yazılımlar kullanarak uzak ağdaki bilgisayarlara bağlanmak istediğinizde bunun için VNC protokolü ile REALVNC veya TİGHTVNC yazılım kullanabilirsiniz.

Bunun dışında en çok kullanılan yazılımlar arasında AMMYY ve ANYDESK gibi ücretsiz yazlımlar da kullanabilirsiniz.

Ücretsiz sürümlerinin bulunduğu gibi ücretli olarak da çoklu kullanıcı sayısıyla kullanıma devam edebilirsiniz.

Bu programlar ile aynı ağınızda bulunan bilgisayarlara kolaylıkla erişim sağlanabilirsiniz. Fakat güvenlik duvarı izinlerini vermediğiniz sürece bağlanma problemleri yaşayabilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda video izlemek suretiyle RDP protokolü nasıl yapılır video izleyerek Windows özelliğinden yararlanarak daha sağlıklı olabilir.

Bu konumuzda Aynı ağda uzak masaüstü bilgisayarlara nasıl bağlanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın