Sponsorlu Bağlantılar

Adsense de kullanılan yaygın reklam boyutları

545 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda adsense reklamlarında yaygın olarak kullanılan reklam boyutları nedir, hangi banner boyutları reklam için kullanılır? Bununla ilgili olarak takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Bu yaygın olarak kullanılan reklam ölçüleri aslında reklam verenler için önemlidir, Bunun nedeni hazırladıkları reklam içeriklerini görsel media ürünlerini buna göre hazırlamak suretiyle reklam görünürlüğünü daha üst düzeye çıkarmaktadır.

Bunun için aslında bir kaynak var Google tarafından hazırlanmış bu dökümandan daha ayrıntılı olarak bu konuya hâkim olabilirsiniz. Kaynak;  “https://support.google.com/google-ads/answer/7031480?hl=en” adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Görüntülü reklam konusunda Adsense sık kullanılan reklam boyutu olarak aşağıda vereceğimiz banner örneklerini dikkate alarak sizde kendi reklam boyutunu buna göre belirleyebilirsiniz.

BİLGİSAYARDA SIK KULLANILAN REKLAM BOYUTLARI

Google tarafından bilgisayarda sık kullanılan reklam boyutu olarak aşağıdaki ölçeklerde kullanılmaktadır. Günümüzde adsense mobil reklamlarda otomatik duyarlı bağlantılı reklam kullanmaktadır. Yani telefon, tabletlerde ekran ölçülerine göre kendisi doldurmaktadır.

250X250 REKLAM ÖLÇÜSÜ

200×200 REKLAM ÖLÇÜSÜ

468X60 REKLAM BOYUTU

728X90 REKLAM BOYUTU

Adsensede sık kullanılan reklam boyutu olarak hangi türü olarak vermeye devam ediyoruz. Bu reklam türlerinde sizde sitenizde reklam alanlarını belirleyerek bu reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Artık Googe zamanla duyarlı reklamlara geçmek için uyarılar yapmaktadır.

300×250 REKLAM BOYUTU

336X280 REKLAM BOYUTU

Sık kullanılan adsense reklam banner ölçüleri olarak yatay, kare, dikey banner olarak bu şekilde kullanılmaktadır.

Bu banner ölçülerinin yanında adsense dikey reklam örnekleri olarak aşağıda vermekteyiz.

120×600 REKLAM BANNERİ

160X600, 300X600, 970X90 Adsense reklamları için kullanılan diğer reklam ölçütleridir. Bunun dışında mobil reklamlarda sıklıkla kullanılan reklam ölçekleri ise aşağıda verdiğimiz reklam banner boyutları olarak gösterilmektedir.

SIK KULLANILAN MOBİL REKLAM BANNER ÖLÇÜLERİ

Mobil cihazlarda kullanılan adsense reklam boyutları ise şu şekildedir. Sıklıkla bu banner ölçüleri kullanılmaktadır.

200 x 200, 250 x 250, 300 x 250, 320 x 50, 320 x 100 reklam boyutları telefon, tablet ve diğer mobil cihazlarda kullanılmaktadır.

Adsensede destekleyen reklam türü, gif, jpe, png, Html5 türlerini desteklemektedir. Bunun için yukarıda verdiğimiz makale okumak suretiyle reklam hazırlama, reklam biçimleri alakalı bilgilere sahip olacaksınız.

Bu konumuzda Adsense reklam boyutları nelerdir, hangi resim boyutları, ölçüleri sıklıkla kullanılır bu tür sorulara siz takipçilerimiz den gelen sorulara cevap vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz. Diğer konumuz olan adsenseye reklam nasıl verilir? Yazımızı incelemek için takipte kalabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın