Sponsorlu Bağlantılar

Adil Kullanım ( AKK ) Sınırını Kaldırma

943 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuzda uTorrent hızını nasıl artırılır? veya dosya indirme hızını nasıl yükseltiriz? konusu üzerinde sizlere bir ipucu vermeye çalışacağım.

İnternet paketi seçenekleri bütçeye bir çok pakete ayrılmaktadır , kimisi sınırsız 25 gb kota sınırı ile 8 mbps hız iken kota sınırına geldiğinizde yani adil kullanım – akk – kotasını aştığınızda bu hız 3 mbps kadar düşmektedir. Bu tür paketlerde adil kullanım kotası uygulaması olduğu için dolasıyla indirme hızı ( download ) ve yükleme hızı ( upload ) düşmektedir. bu konumuzda adsl modem üzerinde küçük bir ayar ile bu hız nasıl artırılır bununla ilgili olarak bilgi vereceğim.

ilk önce internet paketinizin adil kullanım kotasına girmiş olması gerekmektedir saten bu akk sınırına gelmediğiniz sürece hızınız yüksek olacaktır. Şimdi konumuza başlayalım.

İnternet İndirme Hızı Nasıl Artırılır?

Bunun için Modem Arayüzü’ne giriş yapmamız gerekiyor. Modem arayüzüne girebilmek için 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 numaralarını kullanmamız gerekiyor daha detaylı konu anlatımı için aşağıdaki link kullanın.

>> Adsl Modem Arayüzüne Nasıl Girilir <<

Modem Arayüzüne girdik Burada İnternet Bölümü içine giriyoruz. Burada Modem MTU Ayarı ile bu işlemi yapacağız.

modem mtu ayarı

Benim modem Ayarında Tcp MTU Seçeneği : 1480 olarak görünmektedir. Biz burayı 392 numarasını yazıyoruz ve kayıt ediyoruz. Fakat benim modem’de olduğu gibi bazı modemde MSS Ayarı MTU ayarından düşük olmalıdır diye bir uyarı gelirse burayı 300 byte olarak yazın ve öyle ayarı kayıt ediniz.

 

Modem mtu nedir?

Fiziksel bir ağın veri bölümünde taşınabilecek en fazla veri miktarına MTU denir.

Buraya Kadar uTorrent hızı artırma konusu anlatmaya çalıştım. Şimdi uTorrent ile dosya indirmeye çalışalım. Gözle görünür bir değişiklik oldu mu gözlemleyelim.

Not : Burada mtu ayarında değişiklik yaptığımız için internet sayfalarına giriş yapıyor olacağız !! Web Sitesi açmaya çalıştığınızda hiç bir siteye doğru düzgün giriş yapamadığını göreceksiniz. Bunun için NetMTU programı ile bu işi çözeceğiz. “http://sourceforge.net/projects/netmtu/files/latest/download” adresinden bu dosya indirin.

NetMTU Nasıl Kullanılır?

Bu programı bilgisayarımıza indiriyoruz , her zaman indirdiğiniz programları virüs taraması yapmayı unutmayın. Şimdi bu programı bilgisayarınızda yönetici olarak çalıştırıyoruz.

mtu yönetici olarak çalıştır

Yönetici olarak Çalıştır > Programı Çalıştır

mtu ayarı nasıl

MTU yazan kutucuğa , 392 yani modem içerisinde verdiğiniz numarayı yazıyoruz. Arkasından Bağdaştırıcı seçiyoruz yani wifi ile bağlıysanız wifi adaptörünü veya kablolu ile bağlanıyor iseniz kablolu ethernet adaptörünü seçiyoruz.

netmtu ayarı

Şimdi Programda Dünya üzerine bir kere tıkladığınızda İndirme Modu seçiyoruz veya bir kere tıkladığınızda ise net modu yani web siteleri gezinme modu açarak sörf yapabiliyoruz. Doğru ayarları yapmak bu kadar basittir.

Arama Tags & Etiket:

internet indirme hızı , adil kullanım kotası çözümü , adil kullanım kotası kaldırma ,  adil kullanım kotası sınırı , indirme hızını artırma , download hızını yükseltme , utorrent hızı nasıl artırılır , utorent hızı yükseltme , torrent hız artırma , adil kullanım kotasını kaldırma , adil kullanım kotası sorunu , çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın