Sponsorlu Bağlantılar

[ Video Anlatım ] Access ile Basit Bir Tablo Oluşturalım

839 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Yeni Microsoft Office Access 2007 Veritabanı üzerinde yeni bir veri tabanı ile oluşturarak basit bir veri tablosu oluşturacağız. Bu işleme başlamadan önce Access hakkında bilgi vermek istiyorum.

Access Nedir ?

Bilgisayar sadece bir oyun oynamak yada Flim izlemek veya Doküman hazırlamak , hesap yapmak içinde kullanılmıyor Access Geniş kapsamlı bilgileri girilmesi ve bu bilgileri tekrar istenildiği zaman sorgular ile çekilmesi istenilmesi için kullanılan Microsoft tarafından hazırlanmış bir veri tabanı Office programıdır. Access Tablo ile girdiğimiz bilgileri veri tabanında tutarak bu veri tabanı üzerin den sorgulamalar yaparız , yeni kayıt gireriz bu kayıtları sileriz yada raporlama yaparız.

Access Tablosunda Neler bulunur ; Sorgular , Formlar , Raporlar , Sayfalar , Makrolar , Modüller bulunabilir. Şimdi Bu konumuzda dediğim gibi Basit Bir şekilde Bir Tablo Oluşturalım.

Access ile Tablo Oluşturma ;

Access Tablo Nedir ;

SQL veya Access gibi Veri Tabanı kullanımın en önemli bölümü tablodur. Çünkü veri tabanına girilecek olan kayıtlar bilgiler , tablo üzerinde saklanacaktır. O yüzden Access veri tabanı için ilk önce Tablo oluşturulmalıdır. Yukarıda izlediğiniz video ilk önce bir veri tabanı oluşturduk daha sonra bu veri tabanı üzerine bir tablo oluşturduk bunları takip eden adımlar ile bir form oluşturduk ve form üzerinde Alan1 , Alan2 gördüğünüz gibi bu hücrelere giriş için görsellik verdik son olarak ile düğmelere ekleyerek bu veri tabanına nasıl kayıt gireceğimizi ve bu kayıtları sorgulamak için raporlar oluşturduğumuzu işlemiş bulunmaktayız.

Tags & Etiketler ;

Access veri tabanı oluşturma , Access tablo nasıl oluşturulur , Access SQL , Access veri tabanı , Access tablo , Access tablo oluşturma , Access 2007 tablo oluşturma , Access Tablo kayıt girişi , Access Düğme Ekleme 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın