Sponsorlu Bağlantılar

5632 Portu nedir

89 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 5632 portu nedir, 5632 portunun görevi nedir bu konuda sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Pek bilinen bir port numarası olmazsa da meraklısı için 5632 nolu port görevi hakkında kısa anlaşılır bir şekilde bilgilerimizi aktaracağız.

Bilgisayar ağında bağlantı noktası numaraları, iletişim uç noktalarını temsil etmektedir. Bu bağlantı noktalarına port adı verilmektedir.

16 bit ile bağlantı kurmaya çalışan portlardan 5632 port PC-Anywhere portudur. Kısaca PC-Anywhere nedir bununla ilgili bilgi vererek işe başlayalım.

PC-ANYWHERE NEDİR

Symantec tarafından bir geliştirilmiş bir uzak masaüstü bağlantı yazılımıdır. Uzak masaüstü bağlantısı yaparak uzaktaki bilgisayarlara bağlanabilmektir. İşte bu bağlantı için kullanılan port numarasına 5632 portu adı verilmektedir.

Böylece şifreli bir bağlantı yaparak kırılması zor bir bağlantı sağlamış oluyoruz. 3389 portuna benzer bir port olan 5632 portu uzak masaüstü bağlantısı yapabilmek için kullanılmaktadır.

Bu konumuzda Port 5632 nedir, nerede kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-20233-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın