Sponsorlu Bağlantılar

504 Gateway time-out sorunu çözümü

831 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Error 504 gateway time-out sorunu çözümü hakkında nasıl ilerleyeceğimiz hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Herhangi bir siteye girdiğinizde karşınıza Error 504 hatası ile karşılaştığınızda siteye girişlerde problem yaşayabilirsiniz. Bunun nedenleri hakkında ve çözüm metotları hakkında aşağıda vereceğimiz ipuçları ile gidermeye, çözmeye çalışacağız.

ERROR 504 GATEWAY TİME OUT HATASI

Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletimlerinde sorunun çözümü genel olarak internet ve sunucu hatası olduğu için değişmemektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Şimdi gelelim konumuza Error 504 problemi yaşıyor ve internet sitesine giriş yapamıyorsanız bu sorun şu şekilde gerçekleşme ihtimali yüksektir.

  • Girmiş olduğunuz sitenin sunucu yoğunluğu fazla olduğunda zaman aşımına uğramakta ve sunucu cevap verememektedir. Bu nedenle Error 504 hatası Bunun için aşırı iş yükü yaşanan sunucularda yoğunluğun geçmesini bekleyin.
  • Google Chrome, Mozilla, Explorer, Edge, Safari tarayıcılarda kullandığınız Proxy Ayarı varsa yada Vpn bağlantı ile bağlanmaya çalışıyorsanız yine aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

Bu sorunu çözmek için tarayıcılarınızdan bu bağlantı türlerini iptal ediniz.

  • DDos saldırıları, ağ saldırıları nedeniyle siteler Cloudflare kullanmaktadır. Saldırıları önlemek amaçlı olarak kullanılan Amerikan Menşei olan hizmet bazen bu tür bağlantı sorunları yaşatabilmektedir.

Bu nedenle bu hatanın giderilmesi için beklemek gerekecektir. Bunun için illaki girilmesi gereken bir siteyse beklemekten ziyade site yöneticileri ile iletişime geçerek sorunun giderilmesi için başvuru yapabilirsiniz.

  • Bunun dışında Error 504 wordpress hatası için eklentileri devre dışı bırakınız. Tekrar kontrol ederek sorunun düzelip düzelmediğini kontrol ediniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konumuzda Error 504 gateway time out problemi çözümü hakkında 2019, 2020 yıllarında en sık kullanılan çözüm adımlarını vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın