Sponsorlu Bağlantılar

4.5G Bağlantı Hızı kaç Mbps Hız Olmadır?

1.313 views
Sponsorlu Bağlantılar

01 Nisan 2016 tarihinde Türkiye yeni bir mobil internet bağlantı hızı olan 4.5G ( LTE ) geçiş yaptı. Bu bağlantı hızı 3G göre 10 kat daha hızlı bir yapıya sahiptir. Mobil cihazlarda bu bağlantı hızı kaç mbps hıza sahip olmalıdır. Acaba bağlantı hızım normal mi? düşük mü , hızlı mı ? bunu nasıl öğreneceğim?

4.5G nin normal değerleri kaçtır? Bu değerlerin altında olduğu zaman hız yavaş mıdır. Aslında telefon ve şebeke sinyali yani baz istasyonun değerine göre değişebilmektedir. Kullandığınız cihazlar kaç mbps hızı destekliyor bunu bilmek gerekiyor 3G saniyede 28 mbps hızı desteklerken bu 4.5G de 375 mbps hıza çıkmaktadır. Yani bu hız değeri 10 ile 13 kat daha fazladır.

4.5g uyumlu değildir

İlk önce 4.5G geçtikten sonra cihazında Android veya IOS uyumlu telefonlarda bir hız testi etmeniz gerekecektir. Bunun için  4.5G , LTE yazılı bir alanda bazı baz istasyonlarında hala 3G yazıyor bu alanda bir hız testine tabi tutunuz. 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

Elde ettiğiniz sonuçları mevcut cihazınızın kaç mbps hızı destekliyor onu öğrenmeniz gerekmektedir. Mesela Elinizde İphone 6 veya 6S cihazınız cat 4 tipi modeller olduğu için 150Mbps desteklemektedirler.

Apple , MediaTek , İntel gibi modellerin kullandığı tip olarak Cat 4 olarak geçmektedir. bu yüzden bu tür telefonlar 150 Mbps hızı destekliyor yani o zaman bu cihazlardan 375 mbps hız beklenemez.

Cat 6 tipi model cihazlar 300 mbps hızı desteklemektedir yani elinizde Lg , Samsung , Huawei , Lumia gibi bazı cihazların modelleri bunu desteklemektedir. Bunun için elinizdeki marka ve modeline göre cihazınızın kaç mbps desteklediğini ve speedtest ile hızını karşılaştırın.

Arama Tags & Etiket ;

4.5G hız ölçüm sonucu , 4.5G kaç mbps hız olmalıdır , 4.5G mbps ölçüm sonucu , 4.5G hız ölçümü ne olmalı , 4.5G mbps ne olmalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın