Sponsorlu Bağlantılar

301 yönlendirme nedir?

505 views
Sponsorlu Bağlantılar

Redirect Permanent veya diğer adıyla kalıcı yönlendirme ( sürekli yönlendirme ) diyebildiğimiz 301 yönlendirmesi nedir? Bu konuda bilgi paylaşalım. Genel olarak bu konu biraz web master , site admini ilgilendirdiği belirtelim.

301 Yönlendirmesi Nedir?

301 yönlendirmesini basit bir şekilde açıklamaya çalışalım. Sizin bir siteniz var bu site’nizde içerikleri değiştirmeyi düşündünüz yani bilgisayar üzerine bir siteniz varken bir diğer bir sitenizde yazılım üzerine artık tüm faaliyetleri yazılım üzerine düşünüyorsunuz ve ilk sitenizi ( bilgisayar ) , diğer ikinci yazılım sitesine kalıcı olarak yönlendirme yaparak ziyaretçileri bu yöne çekmek için yönlendirmeye 301 kalıcı yönlendirme adı verilmektedir.

301-yonlendirme-htacces

Daha önceden indexlenmiş bir konu , link değiştirme ve sitenin içeriğini değiştirmek Google tarafından iyi karşılanmamaktadır bu yüzden siteyi farklı yönlendirme yaparak bu şekilde en küçük zararla atlatabilirsiniz. Buraya kadar 301 yönlendirmesi ne demek bunu anlatmaya çalıştık peki 301 yönlendirmesi nasıl yapılır? bununla ilgili anlatım yapalım.

301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için Eski Sitenin Yedeğini , Yeni sitenize yükleyin yani eski sitenizin SQL veri tabanı dışa aktar , daha sonra yeni sitenin SQL veri tabanına içe aktar olarak veri tabanına aktarıyoruz. Ardından Yapmamı gereken 301 yönlendirme kodu olarak eski sitenizin ftp kökünde bulunan .htacces dosyasını açıyoruz. 

.htacces dosyası içini tüm dosyaları siliyoruz ve aşağıdaki kodları yapıştırın. Bu işlemi yapmadan önce bu dosyanın bir yedeğini almanızı öneririm. 

301-yonlendirme-kodu

Daha sonra sitenizi Google Webmaster Araçları ile taşıyarak doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz olacaktır. Böylece 301 yönlendirmesi işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. 

Arama Tags & Etiket ;

301 yönlendirmesi nedir , 301 yönlendirmesi ne demek , 301 kalıcı yönlendirme nedir , 301 sürekli yönlendirme ne demek , 301 sabit yönlendirme , 301 yönlendirmesi nasıl yapılır , 301 yönlendirmesi nasıl , wordpress ,joomla , 301 yönlendirme , 301 redirects , htaccess dosyası ile 301 yönlendirmesi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın