Sponsorlu Bağlantılar

instagramda O M G kısaltması nedir?

2.873 views
Sponsorlu Bağlantılar

instagram‘da bir video veya bir fotoğraf paylaşımında yorumlarda sıkça gördüğünüz ve artık Türk takipçilerinin de kullandığı ama genelde yabancı instagram kullanıcılarının sıklıkla kullanmakta olduğu ilginç, enteresan, hayret verici, şaşkın uyandıran paylaşımlarda OMG  🙀  kelimesini mutlaka merak etmişinizdir.

OMG Ne Demek?

OMG Nedir? ne demek, ne anlama gelir sizlerden gelen sorulardan biride budur. Genelde yorumlara hep kısaltmalar yaparak cevap verilmektedir bunlardan aramızda en sıklıkla kullandığımız GT gibi, üşengeçlik belirtisi gibi kelimeleri hep kısalttığımız için OMG ise “Oh My God” İngilizce kelimenin baş harflerini almaktadır.

Oh My God kelimesinin Türkçe karşılığı Aman Tanrım demektir. hayret verici bir kelime, yorum içinde kullanılmaktadır. Biz instagram dedik fakat OMG genelde sohbet odalarında, chat yazışmalarında veya sosyal ağlar bu kelime artık sık kullanılmaya başlanmıştır.

Bu kelimelerde bir sıkıntı olmayacağı gibi bazı kelimeler yasaklı kelimeler sınıfına girebilmektedir, Hesabınızın geçici olarak ban yemesine neden olabileceğini ve yorum yaparken mutlaka dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın