Sponsorlu Bağlantılar

25 SMTP portu nedir

569 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 25 portu nedir, 25 portu ne işe yarar, görevi nedir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

25 portu pekte bilinmeyen bir port olsa da merak edenler için açıklamalarda bulunacağız. Bu port mail gönderme ve alma portu olarak Outlook kurulumunda karşınıza çıkmaktadır.

İstemci ve gönderen sunucu arasında SMTP olarak 587 numaralı port ile TLS güvenlik katmanlı ile birlikte kullanılan bir porttur. E-posta göndermek için bu port numarası üzerinden haberleşme gerçekleşmektedir.

25 port ile 587 port arasında fark soracak olursanız, genel olarak spam mailleri engellemek için 25 portu kapatıp, 587 port üzerinden haberleşme gerçekleşmektedir. Sonuçta ikisi de mail gönderme ve alma için kullanılan port numaralarıdır.

Konumuzu toplayacak olursak, 25 portu ne işe yarar? Bu port numarası mail göndermek için ve almak için haberleşme için kullanılan port numarasıdır.

SMTP NEDİR

Sunucu ve istemci arasında e-posta göndermek için kullanılan bir protokoldür. Bu protokol üzerinden haberleşme sağlanmaktadır. Bu protokolü kullanan 25, 587 ve 465 port numaraları ayrıca vardır.

Bu konumuzda 25 port nedir, görevi nedir, ne işe yarar kısaca bilgi vermeye çalıştık. Konuyla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altıdan yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı ayrıca paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın