Sponsorlu Bağlantılar

135 Portu nedir

22 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 135 portu ne işe yarar, 135 portu görevi nedir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Diğer konularımızda farklı portlar hakkında bilgiler vermiştik, bu konumuzda 135 portu hakkında merak edenler için bilgiler aktaracağız.

135 PORTU GÖREVİ NEDİR

Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) bağlantı noktası 135, Exchange istemcileri, son zamanlarda kullanılan mesajlaşma hizmeti ve diğer Windows NT / 2K / XP yazılımı gibi istemci / sunucu uygulamalarında (tek bir makinede olabilir) kullanılır.

Ağınızda VPN kullanan uzak kullanıcılarınız varsa, Exchange sunucusuna erişime izin vermek için güvenlik duvarında bu bağlantı noktasını açmanız gerekebilir. Eğer bu port yanlış açılırsa bir güvenlik açığı yaratarak sorunlarla karşılaşabilir.

Bu portun kapalı tutulması oldukça önemlidir. Bu port açık kaldıkça arka kapıda saldırılar olabilir bu nedenle bu port kullanılmadığı sürece kapalı tutulmalıdır.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun için 135 portu nasıl kapatılır konusunda arama kısmından yazımızı aratarak bulabilir ve portun kapatılması sağlayabilirsiniz.

Bu konumuzda 135 portu nedir, 135 port ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı soru için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak hata, problemleri bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın