Sponsorlu Bağlantılar

110 Pop3 portu nedir

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 110 portu nedir, 110 port ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önce konularımızda 53 portu, 443 portu ve diğer portlar hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda ise 110 portu görevi nedir hakkında bilgi vereceğiz.

110 POP3 PORT NEDİR

110 portu Post Office Protocol ( pop ) portu olarak bilinmektedir. Bu port üzerinden gelen sunucu pop3 olarak haberleşmeyi bu port üzerinden yürütmektedir.

110 portu bazı güvenlik açıklarını da beraber getirmektedir. Bu port üzerinden bilgisayar korsanları açık aramaktadır. Bu port üzerinden korsanlar hayali posta oluşturabilir bilgisayara bu port üzerinden sızabilmektedir.

Genel olarak toplayacak pop sunucuların yani gelen sunucu portu olarak isimlendirilir. Bu port üzerinden e-posta haberleşmesi gerçekleşmektedir.

PORT 110 Şifrelenmemiş port olarak güvensiz bir porttur. Port 995 SSL/TLS portu bunun tam tersi olarak şifrenmiş olarak kullanılmaktadır.

Bu konumuzda port 110 nedir, görevi nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinin bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın