Sponsorlu Bağlantılar

115 SFTP Port numarası nedir

75 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 115 port nedir, 115 portun görevi nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

115 port ne işe yarar konusunda bu yazımızda merak eden kullanıcılar için bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bu port basit bağlantı noktası olarak kullanılan bir bağlantı ucu portudur. TCP/UDP bağlantı noktalarını kullanmaktadır.

Bu port genel olarak FTP ile bağlantısı olmayan farklı bir dosya transfer portudur. 115 portu üzerinden dosya transferi kolay kullanılan port olarak geçmektedir.

SSH dosya aktarım protokolü olarak SFTP için kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar genel olarak SFTP protokolünü FTP olarak kısaltmaktadır bu doğru bir kısaltma değildir. SFTP başında S olması güvenli bağlantı olduğu anlamına bu protokolde gelmiyor.

FTP NEDİR

Ascii, Ebcdic ve Binary uç bağlantısı oluşturarak bir kullanıcı adı ve şifresi ile TCP/IP ağı üzerinden kullanılan dosya aktarma protokolüdür.

TAVSİYE VİDEO;

Bir sunucu veya FTP sunucuya dönüştürülmüş bir bilgisayardan paylaşılan dosyayı uzak bir istemci bilgisayar üzerine kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak dosya indirme işlemi için kullanılabilir. Birde bununla birlikte herkese açık olan şifresiz genel ftp sunucuları mevcuttur.

Bu konumuzda 115 portu nedir, 115 portu ne işe yarar, 115 portunun görevi nedir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın