Sponsorlu Bağlantılar

*#0228# quick start nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Umut

Soru Sor : Telefonum %31 şarjlı iken telefonumu şarj yapmak için prize taktım daha sonra quick start yani *#0228# kodlarını girdiğimde telefonumun şarjı birden %60 kadar çıktı bu quick start nedir ne işe yarıyor bilgi verirseniz sevinirim.

Cevap : Bu konuda pek bilgim olmamasına ramen biraz araştırmalarım neticesinde *#0228# kodlarını telefon şarjda yaparsanız pil yüzdesinde yükselme , şarjda değilken *#0228# kodunu girdiğiniz de ise şarjı yükseltiyor. Quick Start bir pil kalibrasyonu ile ilgili olduğunu söyleyebilirim. Cihazın Bataryasını kalibre eden bir kodlama olarak söyleyebilirim.

Cihaz için acaba bir faydası var mı yok mu araştırdığım kadarı ile bunu deneyenler arasında çelişkiler olduğunu söyle bilirim kimileri şarjının yükseldiğini kimin düştüğünü memnun olanlar kadar memnun olmayanların fazlalığı da var. Sizinde bir deneyiminiz olursa buradan yorum bölümünden bildirirseniz sevinirim. Benim telefon iphone  olduğu için bu kodları kullanamıyorum.

Kullanımı ;

Cihazınızı Şarj’da taktık dan sonra Klavye *#0228# kodlarını tuşluyoruz daha sonra size bir istatistik menüsü gelecektir bu menü altında Quick Start yazan Kırmızı Butona dokunduğunuzda ekran kısa bir süre kararacak daha sonra tekrar açılacak böylece batarya yüzdeniz de ufak bir değişiklik olduğunu göreceksiniz.

 

Tags – Etiket ;

*#0228# quick start ne işe yarar , *#0228# quick start nedir , *#0228# quick start android , *#0228# quick start ne işe yarar , galaxy *#0228# quick start

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

*#0228# quick start nedir (10 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Quick start maalesef bende kötü sonuç verdi pil %65 den %1 e düştü. Bir süre sonra kapandı tekrar açtım %40 oldu. Pile zarar mı verdi anlamadım

    • garip bey , birde telefonu şarja takın öyle deneyin ben bir arkadaşın telefonunda şarjda iken denediğimde %10 dan %32 çıkardı . pile bir zararın olacağını tahmin etmiyorum

  2. Adem abi ben Zenfone 5 kullanıyorum. telefonun arama kısmını açıyorum *#0228# yazıyorum bir şey olmuyor. sonra arama tuşuna basıyorum ımc falan geçerli değil diyor. yardımcı olur musun abi

  3. Elektrik veya elektronikten anlamam ama sarja takmadan yaptiginizda batarya yüzdesi düşüyor.Yeni alinmis telefonlarda ya degismiyor ya da cok cok az.Ekran goruntusu aldim 3 islem oncesi.Level satiri sarji %sel gosteriyo,Level Block satirinda ise sanki kanallar var 1den 7ye kadar ve sarj esnasinda yaparsaniz bazilarini kapatiyor.Bu sebepten sanal bi artis oluyor.Sarja takmadanyaptiginizda ise bence sarji eksik veya bitmis olan kanallarida acarak sarj olmasini sagliyo.Yani sarj esnasinda yapildiginda yukselen deger sarjin normal sartlarda o degerde iken gittigi sure kadar sizi goturmuyor.

  4. Ben de yaptım ekranın sağ üst köşesinde yazılım mı ne bi sürü yazılar çıkıyo anlamadım gitmiyo da

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın