[Yeni Yazı] # Hashtag Ne Anlam içeriyor ?

Adem ÖCÜT 12 Mart 2014 0
[Yeni Yazı] # Hashtag Ne Anlam içeriyor ?

Bilgisayar ortamında kullananlar yada haşır neşir olarak sosyal ağları kullananlar yabancı kelimelere aşınadır. Twitt atmak , Follow etmek , Poke lemek yada Hashtag olarak göze çarpan bu yabancı kelimeler artık dilimize girdi ve yerleşti.

Bazen Hashtag olarak göze çarpan yada Hashtag kelime anlamı bilmeyenler için #Bilgisayar gibi kelimeleri görürsünüz en çok böyle kelimeleri Twitterde görmek mümkündür son demlerde ise facebook üzerinde kullanılmaya başlandı.

Peki bunlar ne anlana geliyor örnek veriyorum Bir konu başlığı açıldı Bilgisayar üzerine ve siz bu konuu başlatıyorsunuz , bu konuyu başlattığınızda bir kullanıcı   ” #Bilgisayar öğreniyorum ” Diğer bir kullanıcı ” #Bilgisayar artık hayatımıza yerleşti ” gibi # işareti kullanarak açılan konuları görmek için “ #Bilgisayar  ” yazan yere bastığımızda bu konu ile ilgili konu başlıklarını göre bilirsiniz. yani bir nevi kısatılmış link’tir.

işte bu konu etiketleme işlemine Hashtag denir. Hashtag yapabilmek için  # işareti ve hemen kelimeyi kullanmak gerekmektesiniz.

 

Yorum Yazın »

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed