Sponsorlu Bağlantılar

# Hashtag Ne Anlam içeriyor ?

445 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar ortamında kullananlar yada haşır neşir olarak sosyal ağları kullananlar yabancı kelimelere aşınadır. Twitt atmak , Follow etmek , Poke lemek yada Hashtag olarak göze çarpan bu yabancı kelimeler artık dilimize girdi ve yerleşti.

hastag nedir?

Bazen Hashtag olarak göze çarpan yada Hashtag kelime anlamı bilmeyenler için #Bilgisayar gibi kelimeleri görürsünüz en çok böyle kelimeleri Twitter’de görmek mümkündür son demlerde ise Facebook üzerinde kullanılmaya başlandı.

 

hastag ne demek?

Peki bunlar ne anlama geliyor örnek veriyorum Bir konu başlığı açıldı Bilgisayar üzerine ve siz bu konuu başlatıyorsunuz , bu konuyu başlattığınızda bir kullanıcı   ” #Bilgisayar öğreniyorum ” Diğer bir kullanıcı ” #Bilgisayar artık hayatımıza yerleşti ” gibi # işareti kullanarak açılan konuları görmek için “ #Bilgisayar  ” yazan yere bastığımızda bu konu ile ilgili konu başlıklarını göre bilirsiniz. yani bir nevi kısaltılmış link’tir. işte bu konu etiketleme işlemine Hashtag denir. Hashtag yapabilmek için  # işareti ve hemen kelimeyi kullanmak gerekmektedir.  

Arama Tags & Etiket;

hastag nedir, hastag ne demek, hastag ne işe yarar, hastag oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın