Ups Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir

Bulunduğunuz  Bölgelerde voltaj dengesizliği varsa ani düşüşler yükselmeler varsa , Elektrik kesintileri olursa ve sizde önemli Belgeler üzerinde çalışıyorsanız burda devreye güç kaynağı giriyor , Elektrik voltajını ayarlayarak bilgisayarınızın elektronik aksamlarını korumaktadır. Elektirikler bir geliyor bir gidiyorsa  Bilgisayarınızı 10-15 dk süreyle çalışır durumda tutucak sizde bu sayede evraklarınızı kayıt etme şansı bulacaksanız. Bazı bölgelerde voltaj dengesizliklei nedeniyle sık sık arızalar  meydana gelmektedir. UPS’ler 10-15 dk dedik ama Kullandığınız  Donanımlar yani monitör,yazıcı,scanner, vb donanımları elektrik tüketimi bunun süresini değiştirebilir.

Birde UPS güç Kaynaklarını Depolama süresine göre 10 dk dan başlıyarak güçüne göre uzamaktadır. UPS lerin günü Watt olarak belirtilir ve bir bilgisayar ortalama 300W güç kaynağı gerektirir ve siz en az 400W güçünde bir UPS almanızı tavsiye ederim. Ne kadar Güç kaynağı fazla olursa o kadar fazla bilgisayar bağlama fırsatı bulursunuz.

GÜÇ Kaynağının Bir uçu Şebeke Elektriğine bağlanır güçünü burdan alır ve resimdeki gibi bilgisayarın güç kabloları ile bu cihazların arkasındaki yerlere bağlanır.

ups nedir

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın