Sponsorlu Bağlantılar

Masa Üstü Bilgisayarı Nasıl Kablosuz ( Wi-fi – Wireless ) İnternete Bağlaya Bilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımız İnternet de sörf yapmak için Ethernet Kartına , Adsl Modem ve İnternet Bağlantısına ihtiyaç vardır. Bunlara sahipseniz İnternet bağlantısını kurarak bilgisayarınızı İnternet’e çıkarabilir bağlantı kurabilirsiniz.

Laptop-netbook gibi taşınabilir bilgisayarlarınızı cihazlarınızı internet bağlantısı kurabilmekleri için üzerlerinde Wifi Adaptörü sayesinde bağlantı sağlaya bilirsiniz. Wifi ( wireless ) Modemler sayesinde bu cihazlar internet’de rahatlıkla gezinebilirler. Bunların bir çok avantajları olduğu gibi bir çok dezavantajlarıda mevcut dur.

Kablosuz internet Bağlantısı

Kablosuz oldukları için, istediğiniz yerlere götürebilirsiniz, kablo kirliliğinden kurtulmuş olursunuz, Erkonomik oldukları için az yer kaplarlar. Dezavantajları ise güvenlik sorunları yaşabilirsiniz. Şimdi buraya Kadar her şey tamam peki Masaüstü bilgisayarların internet bağlantıları genelde Kablolu ethernet kartları ile sağlandığını biliyoruz.

Konu içersinde dediğimiz gibi Kablolu bağlantılarda Genelde Kablo kirliliği yaşanabilir bir odadan diğer bir oda’daki Modeme kablo yardımı ile bağlana bileceği için aradaki kablo göze batacaktır. Böylece görüntü kirliliği oluşacağı hiç hoş olmayacaktır.

peki Masa Üstü bilgisayarımızı Nasıl Wifi ( Wireless ) bağlantı ile bilgisayarımıza Bağlayabilirim ? Bunun için İnternet Bağlantısını sağlayan Ethernet Kartına ihtiyaç vardır.

Kablosuz Ethernet Kartı bilgisayarınıza Usb Bağlantı ile yada Pcı ile  kolaylıkla bağlanabilir. piyasada muhtelif özelliklerde bulunan bu kablosuz ethernet adaptörü ile bilgisayarınıza kolaylık ile İnternet e bağlana bilirsiniz.

kablosuz ağ kartları

 

 

Yukarıda örnek Resimde olduğu gibi Bu şekilde Adaptörleri Masa üstü bilgisayarlarınıza Bağlayarak Kablosuz olarak internet bağlanabilirsiniz. Peki Bu bağlantı sağlamak için ne yapabilirim.

[checklist]

 • Uygun Bir Kablosuz Ethernet Adaptörü seçiniz.
 • Bilgisayarınıza uygun şekilde bağlayını< ( Usb – Pcı ) Bağlantı şekline göre
 • Cihazınızı Bağladık dan sonra Kutu içindeki Sürücü Cd takıp sürücüleri kurunuz
 • Bilgisayarınızdan Kablosuz Bağlantıları taratınız ve Bağlantı şifresini girerek Bağlan.

[/checklist]

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Masa Üstü Bilgisayarı Nasıl Kablosuz ( Wi-fi – Wireless ) İnternete Bağlaya Bilirim? (6 Yorum)

Yorum Yaz

  • piyasada büyüklü küçüklü bir çok wifi adaptörü mevcuttu , Araştırmalarınızda bütçenize göre alabilirsiniz

 1. İyi günler benim laptop normal komutta başlarken windows yazısından sonra ekran kararıyor hiç açılmıyor. Windows başlangıç sesi geliyor ama ekran karanlık. Ağ ile güvenli modda çalıştırdığımda açılıyor ekranda sorun olmuyor. Bunun nedeni nedir nasıl bir çözümü var yardımcı olabilirmisiniz.

  • son yüklediğiniz programlardan dolayı olma ihtimali var veya sonradan güncelleme yapıldıysa bir sorun ile karşılaşılmıştır. windows cd var ise başlangıç onarma deneyebilirsiniz.

 2. Bende masaüstü var onunla tanıdıgimin internetine bağlancam bedava kablo falen cekmicez ona ne kutusu almam lazım ayrıntılı olarak cevap lütfen.

 3. Selamlar bende masaustu var ve bu adaptor olmadam wifi ile kullaniyordum sonra enternet kablosu taktim yaklasik 1 ay oyle kullandim simdi enternet kablosunu cikarinca wifi aglari gozukmuyor hatta hic yokmus gibi bu sorunu nasil cozebilirim internetten baktim ama bulamadim windows 8 ki bar ama ayni sorun ve yine adaptore ihtiyac olmadan baglaniyor yardimci olursaniz sevinirim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın