Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] searchshock.com arama motoru nasıl silinir?

619 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motoru SearchShock.com  AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu arama motorları bilgisayarımıza demo yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler. Bu arama motoru tarayıcı her açtığınızda karşınıza gelerek zamanla bilgisayarı yavaşlatmaya kadar gider.

Peki bu arama motoru SearchShock.com  nasıl kaldıra biliriz. Bunun için registry kayıtları ile temizleyerek ve program kullanarak kaldıracağız.

1-Adım : 

Bilgisayarın registry kayıtlarını temizleyeceğiz . bunun için daha önceden aramasayfm için hazırladığım video izleyerek aynen SearchShock.com  sitesi içinde uygulayacağız. uygulama metot aynıdır.

 

2-Adım : 

Konu Başında değindiğimiz gibi AdwCleaner Programı ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra SearchShock.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

 

Bilgisayarımızdan SearchShock.com ile ilgili zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef Kısmında http://www.SearchShock.com uzantısını tüm tarayıcılardan kaldıracağız . unutmayınız bunu tüm tarayıcılarda yapacağız. Son olarak tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir Başka siteye ayarlayarak sonlandıralım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın