Google Chrome Ayarlarını Pratik Şekilde Eski Haline Getirin

Bu Yazımızda Google Chrome ayarlarını nasıl ilk yüklediğimiz hale getirir onu anlatacağım , ilk önce aklımmıza şöyle bir soru gelebilir Neden Google Chrome ayarlarınısıfırlarız ;

Genel bilgisayarlarımıza indirdiğimiz programlar yüzünden google chromenin ayarları değişebilir her web tarayımız olan google chromeyi açtığımızda bir bakmışınızki anasayfanız değişmiş istemediğiniz bir sayfaya yönlendirilmiş olursunuz . Bunun Nedeni ise indirdiğiniz program yazılıcımları ile bu sayfaların arasında bir parasal olarak bir bağ vardır reklam bedeli vermişlerdir. sizde böyle istemedende olsa demo programları ücretsiz programları indirdiğinizde bu yönlendirme sayfalarından etkilenirsiniz.

Bu Etkilenmeler Arama Motorlarını Değiştirebilir , Hedef Uzantı uzantıları değiştirerek sizi başka sayfaya yönledirme yapabilir.Uzantı ekleyebilir.

Şimdi Gelelim Google Chrome Ayalarını Nasıl Eski Hale Getirir.

Google Chrome Ayarlarını Sıfırlamak için  chrome://settings/resetProfileSettings  bu link yapıştıra bilir yada aşağı yoldan gidebilirsiniz.

* Sağ üst kısımda Ayarlar Bölümüne Giriyoruz

* Gelişmiş Ayarlar Kısmına Giriyoruz

* Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayın kısmına Basıyoruz

 

Daha bu butona bastığımızda ise bir uyarı penceresi açılacaktır.

 

Sıfırla yapmadan önce Hangi ayarlara geri dönüleceği hakkında bilgilendirmeler gelecektir. Sıfırla dediğiniz Google Chrome Ayarlarını geri döneceksiniz.

 

 

 Konu ile ilgili Video Nasıl Yapıldığına Dair : 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın