[Çözüldü] Arasak.com Sayfasını Temizleme Resimli

bir sahte arama motoru olan Arasak.com Yönlendirme Sayfasını AdwCleaner Programını indirip nasul kurtulacağımızı anlatacağım.

Bu Sayfa Demo programlardan Ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak web Tarayıcıların URL ayarlarınıa yerleşerek bizi arasak.com sayfasına yönlendirirler ve bu sayfayı kullanmanıza zorlarlar bu zamanla bilgiayarınızı yavaşlatır şimdi bu sayfadan Nasıl kurtulacağız.

Başta dediğim gibi AdwCleaner Programını indirip kuruyoruz.  Bu programı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatarak AdwClanaer programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Scan Butonu bilgisayarımızı tarama bitene kadar bekliyoruz.

adwcleaner scanner

 

Daha Bir çok girdi listenecektir Bu girdiler arasından arasak.com girdilerini işaretliyoruz ve Clean Butonu ile temizliyoruz.

Bu temizliği yaptıkdan sonra Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlatııkdan sonra Masüstündeki Web Taryıcıların Kısayol Özelliklerine girerek http://www.arasak.com urlsini sileceğiz.

arasak com Sayfasını silmeResimde görüldüğü gibi işaretli link sileceğiz .Bu linkleri Tüm Google Chrome – Mozilla – Explorer uzantılarını temizlememiz gerekmektedir.

Burda işimiz bittikden sonra Web Tarayıcılarımızın google Mozilla ve Explorer tarayıcıların Anasayfalarını değiştireceğiz Google yada bir başka site yapabilirsiniz. bu şekilde sonuç alacaksınız.

Program Kurmadan Nasıl temizlenir

birde Bu sayfayı program kurmadan temizleye biliriz bunun için aramasayfam com için hazırladığım video izliyerek aynen arasak com sayfası içinde uyarlyabiliriz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın