Sponsorlu Bağlantılar

arasak.com sayfasını nasıl kaldırılır?

6.139 views
Sponsorlu Bağlantılar

bir sahte arama motoru olan Arasak.com Yönlendirme Sayfasını AdwCleaner Programını indirip nasul kurtulacağımızı anlatacağım. Bu sayfa demo programlardan Ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak web Tarayıcıların URL ayarlarına yerleşerek bizi arasak.com sayfasına yönlendirirler ve bu sayfayı kullanmanıza zorlarlar bu zamanla bilgisayarınızı yavaşlatır şimdi bu sayfadan Nasıl kurtulacağız. 

Başta dediğim gibi “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html”  indirip kuruyoruz.  Bu programı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kapatarak AdwCleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Scan Butonu bilgisayarımızı tarama bitene kadar bekliyoruz.

adwcleaner scanner

 

Daha Bir çok girdi listenecektir Bu girdiler arasından arasak.com girdilerini işaretliyoruz ve Clean Butonu ile temizliyoruz. Bu temizliği yaptık dan sonra Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlatık dan sonra Masa üstündeki Web Tarayıcıların Kısayol Özelliklerine girerek http://www.arasak.com urlsini sileceğiz.

arasak com Sayfasını silmeResimde görüldüğü gibi işaretli link sileceğiz .Bu linkleri Tüm Google Chrome – Mozilla – Explorer uzantılarını temizlememiz gerekmektedir. Burda işimiz bittikden sonra Web Tarayıcılarımızın google Mozilla ve Explorer tarayıcıların Anasayfalarını değiştireceğiz Google yada bir başka site yapabilirsiniz. bu şekilde sonuç alacaksınız.

Program Kurmadan Nasıl temizlenir

birde Bu sayfayı program kurmadan temizleye biliriz bunun için aramasayfam.com için hazırladığım video izleyerek aynen arasak com sayfası içinde uyarlayabiliriz.

yukarıda video anlatım ile de arasak.com yönlendirme sayfasını bu şekilde kaldırabiliriz, sizinde arasak.com kaldırma konusunda takıldığınız yerlerde yorumlar bölümünden tarafımıza soru olarak gönderebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

arasak.com sayfasını nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın