[Çözüldü] anasayfa.co açılış Sayfasını Kaldırma ( Resimli )

Bilgisayarımızın web tarayıcılarını etkilen bu yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programı ile temilziyeceğiz. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu sahte arama sayfaları web tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek sizleri zorunlu olarak bu sitelerde aramaya zorlarlar. Şimdi Gelelim bu yönlendirme sitelerini nasıl temizliyeceğiz.

Bilgisayarımıza AdwCleaner programı indirip kuruyoruz. Bu programı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızmı bu program ile Scan Butonu bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra anasayfa.co ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile bu girdileri siliyoruz.

Bu girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladıkdan sonra Masa Üstünde Bulan Yandex – Mozilla – Chrome – EXplorer tarayıcıların özelliklerine girerek Hedef kısmındaki  http://www.anasayfa.co  uzantısını sileceğiz.

 

anasayfa co sitesini kaldırma

 

 

Resimde görüldüğü Hedef uzantıda http://www.aranasayfa.co uzantısını siliyoruz.

 

Bu işlemide yaptıkdan sonra Web Tarayıcıların ana Sayfa ayarlarında www.anasayfa.co sitesi varsa bunu istediğiniz bir siteye ayarlayınız.

Bu sayede bu yönlendirme sitesinden kurtulacaksınız.

 

Programsız Kaldırma ;

Aramasayfa için hazırladığım bu video aynen anasayfa için uygulayabilirsiniz . Sadece Yapmanız gereken aramasayfam yerine anasayfa olarak yazarak işleminizi yapmaktır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın