Sponsorlu Bağlantılar

youtube kanalını siteye ekleme

1.716 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda youtube kanalınızı web sitenize ilişkilendirme veya diğer adıyla youtube siteye entegre etme konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair siz takipçilere ipuçları vermeye çalışacağız.

Youtube kanalınız var bu kanalda çektiğiniz, paylaştığınız videoları web sitenizde paylaşıyor iseniz kanalınız üzerinden veya videonuz üzerinden sitenize ziyaretçi çekmek, ziyaretçi kazandırma olanağı sağlayarak site değerini artırabilirsiniz.

Bu nedenle youtube kanalı ile web sitenizi bağlamak suretiyle bir adım daha öne geçebilirsiniz. Buna şu şekilde de diyebiliriz, daha önceki konularımız da olduğu gibi youtube videolara link verme işlemi olarak da anlatmıştık. Youtube videolara ilişkili sitenize link çıkışı ile ziyaretçi sağlayacaksınız.

Youtube videolara link ekleme için bu işlemi yapmak gerektiğini belirterek bununla ilgili işlem adımlarını tarif edelim.

Youtube Kanalını Web Siteye Bağlama

 

Kanal Ayarı > Gelişmiş > “ilişkilendirilmiş web sitesi” kısmına youtube videolardan link çıkışı yapacaksanız sitenin url adresini yazıyoruz ve Kayıt et butonu ile sitenizi doğrulatıyorsunuz.

Bu işlem sonunda Youtube videolara link verme işlemi için nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak videolara link nasıl eklenir? Bunu anlatmaya geçeceğiz.

Youtube Videolarına Onaylı Web Site Ekleme

Youtube videosuna onaylı web sitesinin bağlantısını eklemek için Video > Düzenle > Kartlar > Kart Ekle > Bağlantı adımlarını takip ediyoruz.

youtube onaylı bir ilişkilendirilmiş web site bu alandan seçerek youtube videolarına kolaylıkla bağlantı olarak ekleyebilirsiniz. Bu ilişkili web siteleri eklemek için “https://www.google.com/webmasters/tools/” adresi üzerinden sitelerini eklemeyi unutmayın.

Buradan alacağınız text dosyasını sitenizin kök dosyasına eklemeniz gerekecektir. Nasıl yapıldığına dair sizi yönlendirecektir. Siteniz doğrulandığında artık youtube videolarına kolaylıkla link url eklemiş olacaksınız. Bazı kullanıcıları Açıklama kısmına link adresini yazsak olmaz mı diyorlar?

Olur tabi ki ama video içinde eklediğiniz url görünmeyecek bu sefer birde bu tür videolar “Çoğu reklam verenler için uygun değil” uyarı mesajı gelecek ve para kazanmaya kapanabileceğini söyleyelim.

Sizlere Youtube videolara link verme, Youtube videosuna link ekleme, youtube kanalına web siteyi ekleme konuları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuda sorunlarınızı yorumlar kısmına veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın