Sponsorlu Bağlantılar

Youtube kanal açmadan önce ipuçları

95 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda kanal açmadan önce bilinmesi gereken bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Youtube ön sıralara nasıl çıkılır konusunda ilk önce iyi bir kanala sahip olmamız gerekmektedir. Bu nedenle sizlere vereceğimiz ipuçlarını mutlaka değerlendiriniz.

İlk izlenim mutlaka önemlidir bu nedenle kanalınız sizi temsil edeceği için önemli bir imaja sahip olmak gerekmektedir. İnsanlara değerli olduğunuzu hissettiriniz.

Bunun için önemli birkaç ipuçlarına dikkat etmeniz gerekecektir. Bizde bu adımlarla nelere dikkat edilmelidir hemen inceleyelim.

KANAL AÇMADAN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR?

  • Kanal tasarımı için dışarıdan destek alabileceğiniz, grafikçilerden yardım alabilirsiniz, bunu küçük ücretler mukabilinde bionluk üzerinden tasarımcılardan yardım da alabilir ve kanalınız için markanıza uygun bir kapak resmi düzenletebilirsiniz.

Markanıza uygun şık tasarımlar her zaman bir adım öndedir. Bu abone çekmek içinde kullanabileceğiniz bir teknik diyebiliriz.

  • Kanalınıza ilk yükleyeceğiniz ilk video her zaman için kanalınız neyle alakalı olduğunu anlatan içeriklere sahip olmalıdır. Bir nevi sizi tanıtan bir tanım videosu çekerek sizin kanalınızı anlatmalıdır.

Video yüklemelerinizde varsayılan ayarları önemlidir. Burada varsayılan kısmına neyle olduğunu belirlediğiniz videolar için düzgün bir gramerle bir açıklama girebilirsiniz.

  • Açıklama kısımlara sosyal ağlarınızın linklerini girebilirsiniz. Buda önemlidir diğer ağlarla etkileşim sağlayarak kullanıcıları sosyal ağlara da çekebilirsiniz.

Instagram: https://instagram.com/admocut

Facebook: https://facebook.com/ademocut

Gibi link adresleri de eklemek suretiyle etkileşim yapabilirsiniz. Diğer sosyal ağlarda da farklı sosyal ağlarınızın ve Youtube kanal adresinizi de verebilirsiniz.

Youtube: https://www.youtube.com/user/ademocutcom

Bu şekilde farklı sosyal ağlarda kendi kanalınız adresini paylaşarak kanalınıza kullanıcı çekebilir ve hazırladığınız intro video tanıtım videosunu izlettirebilir, kanalınıza abone olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Hazırladığınız video içerikler için anahtar kelime seçimi için Google Anahtar kelime planlayıcısı üzerinden yardım alarak anahtar kelimelerin aranma hacmini araştırarak videoların ön plana çıkmasında faydalı olacaktır.

Google anahtar kelime planlayıcısı için “https://adwords.google.com.tr/ko/KeywordPlanner/Home” adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer websiteniz varsa makale arasına videolarınızı serpiştirerek video ile anlatım desteği vererek izlenme oranını artırabilir kanalınıza abone sayısını da bu sayede artırabilirsiniz.

Daha önceden sizler için hazırladığım youtube abone ol kodu sitenizse yerleştirerek siteniz üzerinden de kanalınıza abone olmayı artırabilirsiniz.

Videolarınızı eğlenerek hazırlayın, enerjik bir ses tonu ile hazırlamak kanalınızda gelen ziyaretçilerin canını da sıkmayacaktır.

  • Video içeriğin neyle alakalı olduğunu, başlık, etiket ve açıklama kısmı mutlaka önemlidir. Arama motorları özgün içeriklere ve başlıkları kontrol ederek en doğru içeriği ön plana çıkarmaktadır.

Yukarıda adımlarla kanal açmadan önce ipuçlarına dikkat ederek rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın