Sponsorlu Bağlantılar

Yönetici olmama rağmen izin istiyor sorunu nasıl çözülür

2.037 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Youtube videoları altında yorum yapan takipçimiz tarafından bize sorulan sorulardan biride yönetici izinleri sorunu hakkında olmuştur.

Sizde Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemi kullanıyor ve bu bilgisayarda yöneticisi iseniz bazı değişikliklerde izin istemek sizi belli bir zaman sonra yoracak, sıkılacaksınız. Bilgisayarda admin yöneticisi olarak kullanıyor fakat her defasında yönetici izni istiyorsa bu sorun nasıl çözülecek? Bizde bu yazımızda sizlere bununla alakalı olarak çözüm yolu sunmaya çalışacağız.

YÖNETİCİYİM AMA YÖNETİCİ İZNİ İSTİYOR

Yönetici olmama rağmen izin istiyorsa aşağıda vereceğimiz yöntemlerle bu sorunu çözmeye çalışacağız.

  • Denetim masası
  • Kullanıcı hesapları
  • Kullanıcı hesapları denetim ayarlarını değiştir

Yukarıda adımlarla denetim ayarını değiştirmek için “her zaman uyar” ile “hiçbir zaman uyarma” ayarı arasında barın yerini değiştirmek suretiyle ayarı yapılandırabilirsiniz.

Ayarı “hiçbir zaman uyarma” olarak aşağı doğru çektiğinde bundan sonra yaptığınız işlemlerde artık hiçbir zaman yönetici izni istiyor sorunu yaşamayacaksınız.

Bunun dışında birde aşağıda adımı uygulamak suretiyle kullandığınız kullanıcıya yönetici administrator olarak atayarak yönetici izni istiyor hatası almayacaksınız.

YÖNETİCİ İZNİ İSTİYOR HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR

Yukarıda verdiğimiz çözüm adımını uyguladınız eğer sorun hala devam ediyorsa birde sizlere vereceğimiz aşağıda adımla deneyerek yönetici izni istiyor Windows 10 çözüm bulmaya çalışacağız.

  • Başlat Menüsüne veya Windows arama menüsüne cmd yazın ve gelen komut istemi üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile “yönetici olarak çalıştır” yaparak bu uygulamayı çalıştırın.
  • Dos komutunu çalıştırdınız ve aşağıda vereceğimiz komutu yazarak enter tuşuna basarak hesabı yönetici olarak atayın.

net user administrator /active:yes

Yukarıda komutu dos komutuna yazarak entere basın ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda kullandığınız hesaba yönetici yani administrator olarak atacaksınız.

YÖNETİCİ KULLANICI HESABI NASIL AÇILIR

Böylece bilgisayarda her işlem için bilgisayar yönetici izni istiyor problemi oluşmayacaktır.

Bu konumuzda sürekli yönetici izni istiyor Win10 konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla akalı sorularınız, yaşanan sorunlar, hatalar, problemler için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın