Sponsorlu Bağlantılar

Windows Otomatik Kullan Nedir?

1.038 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Windows işletim sistemlerinde Windows Otomatik Kullan konusu üzerinde duracağız. Nedir bu Windows Otomatik Kullan diye soru aklınıza gelmiş olabilir , Otomatik kullan bilgisayarınıza bağladığınız Usb Bellek veya Cd / Dvd gibi aygıtların içeriklerini göstermek yada yürütmek amacıyla size açılan bir penceredir. Bu pencerede bu aygıtlar üzerinde ne yapılması gerektiğini size sorar , Dosyaları görüntülemek yada içinde media dosyalarını yürütmek istediğini sorar siz kararsız kalırsanız bu köşedeki pencereden kapatabilirsiniz.

Her defasında bu aygıtları taktığınızda karşılaşın bu pencereleri iptal etmek isterseniz bir kaç küçük ayar yapmanız gerekir.

 

otomatik kullan

Başlat > Denetim Masası > Otomatik Kullan  Ayarlarını kullanarak sizden Takılan aygıtlarda ne yapılmasını sorar. Eğer sol üst köşedeki işareti kaldırırsanız bu otomatik kullan ayarı bir daha karşınıza çıkmaz. Ama Cd yada Başka bir cihaz takıldığında ne yapılması gerektiğini belirterek otomatik olarak kullanıma sunulur. Resimde görüldüğü gibi Benim iphone kullandığım bilgisayarda takıldığında ne yapılmasını gerektiğini görebilirsiniz. yada kendinize göre ayarlarsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın