Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Üzerindeki Güvenlik Duvarı Nedir?

892 views
Sponsorlu Bağlantılar

Güvenlik Duvarı yani Firewall  dış bağlantılardan ( İnternet ) üzerinden gelen bilgileri ( Zararlı yada zararsız ) buna göre yetkilendirme doğrultusunda bilgileri içeriye alan yada engelleyen bir yazılımdır. Dış ortam yani İnternet üzerinden gelen solucan yazılımlara engel olabilen diğer bilgisayarlardan gelebilecek zararlı yazılımlar engeller. Güvenlik duvarı aynı zamanda antivirüs yazılımı görevi yapmadığı için bununla birlikte bilgisayarınızı korumak için bir antivirüs yazılımı kullanmanız gerekmektedir.

güvenlik duvarı ne amaçla kullanılır

 

Resimde temsil edilen Dünya İnternet kullanıcıların size ait bilgisayara gönderdiğini iyi bilgileri alarak kötü bilgileri bir duvar şeklinde engeller böylelikle bilgisayarınızı koruma altına almış olursunuz. Ayarlara Ulaşmak için Başlat > Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı  Kullanacağız program için izin verebilir yada engellersiniz yada bağlantılara yetkilendirme yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

güvenlik duvarı ne işe yarar, güvenlik duvarı nedir, güvenlik duvarı ne zaman kullanılır, güvenlik duvarı amacı,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın