Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Svchost.exe Nedir – Svchost.exe Virüsü Nasıl Silinir

636 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanmış olduğumuz Bilgisayarlar sadece donanım ve işletim Sistemleri ile çalışmazlar. Bu kullanmış olduğumuz işletim Sistemleri Geri planda çalışmaları ve bilgisayara kurduğumuz programların bile bir dosyalara ihtiyaç duyarlar . Bu dosyalar Ktüphane dizi yani uzantıları DLL olan kütüphane dizelere ihtiyaç duyarlar.

DLL dosyalarını Görmek isterseniz System32 klasörün içinde Bilgisayar ve programların ihityaç duydukları kütüphane dosyalarını görebilirsiniz.

Görev Yönetici açtığınızda bir çok çalışan Svchost.exe dosyasını görebilirsiniz. Bu ihtiyaca göre bir veya üç,dört kadar çalışan Svchost.exe dosyasını görebilirsiniz.

Svchost exe Virüs

 

Bilgisayarın kararlı ve Güvenli çalışması için bu dosyaların sonlandırılmaması gerekmektedir. Bu Dosyalar Windows ihtiyaç duyduğu ihtiyaç kadar açılır örnekleme ise Windows güvenlik duvarının çalışması için bir tane açabilir,Arka plan için bir tane açabilir bu yüzden bilgisayarımız için önemli bir dosyadır.

Peki Bilgisayarımın Çalışaması için bu dosyaları kapatmayacağımızı söyledik. Bu dosyaların Hangisi zararlıdır ki ? Bilgisayarımıza genelde oyun için indirdiğimiz Crackli Dosyalar yada ne olduğunu bilmediğimiz zararlı dosyaları indirdiğimizde virüs bu dosyayı ele geçirir . Svchost.exe dosyası virüs bulaştığı için kararlı çalışmasını sonlandırır ve Genel’de Cpu devamlı meşgul eder hatta bu %100 kadar çalışan bir işlemci olarak görebilirsiniz Bu durumda Bilgisayarınızı yoracağı için yavaşlamasına sebep olur o zaman ne yapmamız gerekir ?

 

Svchost.exe Dosyasına Bulaşan Virüs Nasıl Temizleriz ?

Bunun için ne önlemler alabiliriz, İnternet ortamından bilmediğimiz dosyaları indirmeyelim bu bir tavsiye niteliğindedir. Bilgisayarımızda orjinal Güncel AntiVirüs programları kullanalım. Bu Svchost.exe Virüs için için etkili olan ise bilgisayarımıza kuracağımız ComboFix programı ile Güvenli Mod da Taratma yapalım.

Bunun Yanında ise Avast Antivirüs Programı ise Tavsiye edeceğim bir yazılımdır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın