Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Sorun Adımları Kaydecisi Nedir?

531 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Windows işletim sisteminin pek bilinmeyen bir özelliğinden bahsedeceğim. Bu özelliğin ismi  Sorun Adımları Kaydecisi  Peki Nedir bu Sorun Adımları Kaydecisi ?

Bilgisayarınızda Adım adım uyguladığınız adımları yada bir programa girebilmek için yüklediğiniz exe programı açmak için girdiğiniz klasörleri ve buna benzer adımları teker teker kayıt ederek , yaşadığınız sorunları ekran görüntüsü ile  kayıt altına zipli sıkıştırılmış olarak yardım edecek olan kişiye yollaya bilirsiniz. Mht uzantısı olarak kayıt edilen bu dosyayı Explorer açarak adım adım resimlerini görebilirsiniz.

Bu özelliği kullanırken ekranda yazılan yazılar kayıt altına alınmaz

 

Win + R Tuş kombinasyonu kullanarak çalıştır penceresini açıyoruz. Çalıştır Penceresine psr  komutu yazarak enterliyoruz.

 Youtube Video  :

 

sorun adımları kaydedicisi

 

Karşınıza Sorun Adımları Kaydedicisi  olarak bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Kaydetmeye Başla Butonu ile Kayıt işine başlayarak her fare vuruşunda Ekrana kırmızı bir ışık yanarak ekran görüntüsü alacaktır. Daha Sonra Kaydetmeyi durdur ile kayıt işlemini durdurduğunuzda kayıt edilecek yeri seçmek için pencere açılacak ve istediğiniz yere Zip ile sıkıştırılmış şekilde kayıt ederek size yardım edecek olan admin,sistem uzmanı yada bu işlerden anlayan birilerine yollaya bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın