Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Shareware, Freeware ve Demo Aradaki Fark Nedir

815 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda bilgisayarımızda kullanırken karşımıza çıkan bazı kelimeler vardır. Bu kelimelere göz aşinalığı vardır. ama Genelde Ne olduklarını bilmeye biliriz.

Kullandığımız Bilgisayarlar tek başlarına bir ifade etmezler bilgisayarları kullanabilmek için programlara ihtiyaç duyarlar bu programlar kullanım alanına göre değişiklik ifade ederler örnekleme yapacak olursak, Muhasebe,Depo Takip,Lokantalar için ayrı ayrı programlara ihtiyaç duyarlar o yüzden yazılımlar kullanım alanına göre değişiklik gösterir.

peki bu programlar kullanıma göre ihtiyaç duyarlar demiştik, birde bu programların ücretli olarak  , Ücretsiz sürümleri ve birde denememek için hazırlanmış sürümleri vardır bizde bu konumuzda bunlardan bahsedeceğiz. Bunlar nelerdir başlıklar altında kısaca bahsedelim.

Shareware : 

Bu yazılımlar Kısıtlı Programlardır , kullanıcıların programı tanımaları için süre kısıtlaması yapılarak yazırlanmış programlardır. Genelde 15-30 Gün arasında bir süre ile denenmek için hazırlanmıştır. Bu programlar bu süre içerisinde kullanıldık dan sonra süresi biten programlar kullanılmaz duruma gelirler yada kısıtlı olarak iş görebilirler.

Freeware :

Bu yazılımlar tamamen ücretsizdir. Free kelimesi İngilizce kelime anlamı ile ücretsiz anlamı gelmektedir. Lisans Sahibi olarak yazılımcıdır ve tamamen orjinal içerik ile dağıtılmalıdır. Sınırlama yoktur bu programlarda tamamen ücretsiz olduğu için topluma bir şeyler sunmak içindir.

Demo : 

Demo tanıtım,sunum anlamı içermekte olup, programlar kısıtlı olarak tanıtım amaçlı kullanılırlar. Bu yazılımlar süre sınırlaması,kısıtlı özellikleri vardır. Genelde dağıtım amaçlı kullanılırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın