[Yeni Yazı] İphone Firmware Nedir Ne için Kullanılır

3.253 views
Sponsorlu Bağlantılar

İngilizce Bir terim olan Firmware türkçe karşılığı Donanım Yazılımı olarak türkçe karşılığını bulur. İphone cihazlarında donanımsal işlmeri yerine getire bilmesi için bu yazılımlara ihtiyaç vardır. Örnek verecek olursak Bluetooth aygıtının düzgün çalışa bilmesi için Firmware ile ilgili yazılımlara ihtiyaç duyar bu yazılımları ise üretici firmalar geliştirir.

Neden Firmware yazılımları güncellemek gerekir ? Donanımsal aygıtların daha stabil çalışabilmeleri veya İOS işletim sistemlerin güncellemesi ile doğabilecek işletim sistemleri ile donanım aygıtlarının arasındaki uyumu sağlaya bilmeleri için Firmware güncellemesine gerek duyulmaktadır.

Firmware güncellemesini yapmak gereklimi , eğerki yeni güncellemeler geldi ise yeni özellikler eklendi ise yada telefona yeni uygulamalar yüklecekseniz uygulama buna dikkat edebilir sizden güncellemenizi isteye bilir. bunun için Güncelleme yapmanız gerekebilir.

yeni çıkan Firmware güncellemeleri hemen yüklememekte fayda vardır. biraz otrması sorunların hataların çözülmedi gerekeceğini düşünüyorum.

İphone Firmware  güncellemesi İtunes takarak Güncellemeri kontrol ederek son sürümünü öğrenebilir ve Güncelleye bilirsiniz.

Modem Firmware Öğrenmek için Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın