Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] İp Adresini Nasıl değiştirebiliriz.

5.813 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarların internet ortamına bağlanması için yada lokal de birbirlerini görmeleri iletişim kurabilmeleri için bir ip adresine ihtiyaçları vardır.

İnternet dış ip adresi’ni servis sağlayıcıları veya telekom gibi sağlayıcılardan verirler , eğerki ip adresiniz Statik ip ( sabit ) adres değilse Telekom yada buna benzer servis sağlayıcıları size belli süreliğine 6 gün gibi bir ip adresi verirler bunlar 6 gün sonra kendini yeniler.

İç ip adresleri yani local adresleri kendiniz yada Dhcp server aracılığı ile verebilirsiniz. şimdi konumuza gelelim ip adresi nasıl değiştiririz.

İpadresini eğer değiştirmek gerekirsek Modem power tuşuna bastık dan sonra 10 sn kadar kapalı tutup yeniden başlattıkdan sonra ip adresini yenilemiş oluruz.

Eğer ki bunu Komut işlemleri yapmak istersek Başlat > Çalıştır Penceresi [ Win + R ] tuşları ile çalıştır penceresini açıyoruz.

buradaki Dos Komutuna ilk önce ip adresini serbest bırakmak için ipconfig /release  komutunu yazarak ip adresini serbest bırakıyoruz.

Daha sonra ipconfig /renew komutu ile ip adresini yenile komutu ile ip adresini yenilemiş oluyoruz. Bu şekilde ip adreslerini değiştirmiş oluyoruz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Yeni Yazı] İp Adresini Nasıl değiştirebiliriz. (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın