Sponsorlu Bağlantılar

Google Domain Sorgulama Nasıl Yapılır?

506 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok Teknolojik alanda hizmet veren Google bu sefer Domains Google olarak Yeni bir hizmet vermektedir. Bu hizmet ile satın alacağınız alan adını ( Domain ) Google Domains ile sorgulayarak Boşta ise satın alabileceksiniz.

Basit bir arayüze sahip olan Google Domains https://domains.google.com/about/  adresinden ulaşabilirsiniz. Burada Sorgulamak istediğiniz alan adını basit bir arama yaparak Boşta ise Gülen bir yüz icon ile satın alınmış bir domain ise üzgün bir yüz ile ifade ile size bilgi verecektir.

google domains

 

 

Yukarıda örnek resimde göründüğü gibi eğer boşta ise satın alacağınız domaini sağ tarafta sepete ekleyerek satın alabiliyorsunuz.

Henüz Beta yayını olan bu yeni hizmet Türkiye şuan Hizmet verilmiyor bu hizmete girdiğinizde karşınıza ;

We’re sorry. You appear to be in a country where Google Domains is not yet available.
You may search for domains, but you will not be able to purchase a domain unless you have a U.S. billing address. Learn more
Get notified when Google Domains is available in your country.

Bu hizmetin şuan bölgenizde hizmet verilmediği hakkında bilgi vermekte bu hizmet için fatura adresinin Amerika’da olması gerektiğini bildirmektedir.

Tags – Etiketler ;

domain nasıl satın alınır , domain sorgulama , alan adı sorgulama , Google Domains , Alan adı nereden satın alınır , alan adı sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın