Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Dosya Şifreleme ve Dosya Açma Hatası

196 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden gelen sorulara elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum,Bu sorulardan biride Dosyalarımı şifreledik den sonra Bilgisayarıma format attım ,Format attık’dan sonra bu şifreli Dosyalarımı açamıyorum ve Okuma Hatası alıyorum diyerek bir soru soruldu.

ilk önce bu konu hakkında biraz bilgi vermek istiyorum,Bilgisayarımızda şifreleme yani Encryption olarak ifade edilen şifreleme Harddisk NTFS formatında olması ile gerçekleşir,Bunun amacı bilgisayardaki şifrelenmiş dosyaların kötü kişiler tarafından çalınarak kendi harddisk yüklendiğinde bu dosyaların erişime engellenmesidir.

Yani NTFS ile gelen bir güvenlik özelliği diyebiliriz. Sıkça Yapılan hataların biride Eğerki Dosyalar şifreli ise harddisk format atıldık dan sonra bu dosyaları yeni harddisk açmak bunu kesinlikle yeni formatlı harddisk açamazsınız Çünkü şifreleme yaparken Eski Harddisk’deki güvenlik Sertifikasına göre şifreleme yapacağı için açamayacaktır.

şifreli dosya erişim engellendi

bunun için Format’dan önce şifrelemeyi kaldırınız ve Formatı öyle atınız,Yada Güvenlik Sertifikasının yedeğini almanız gerekecektir.Bu hataya lütfen düşmeyiniz.

Son bir Çare ise olursa Bunu Bir deneyiniz  Şifrelenmiş Dosyayı Fat32 ile formatlanmış bir Bellek içine harddisk yada Flash bellek olabilir bunun içine atarak birde öyle deneyiniz . Dosya Şifreleme işlemi Nasıl yapılır Bu konu hakkında Detay bilgi için Buradan öğrenme Şansınız vardır.

Arama Tags & Etiket;

şifre dosya açma sorunu, şifrelenmiş dosyalar, yeşil renkli dosyalar, yeşil yazılı dosyalar, şifreli dosya rengi , nasıl açılır, klasör şifreleme rengi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın