Sponsorlu Bağlantılar

Harddiski nasıl harici harddisk olarak kullanır?

6.626 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu Yazımızda Elimizde fazladan olan yada bilgisayarımızın başına bir iş geldiğinde , bilgi kurtarmak gibi , Bilgisayarımızda monteli olarak bağlı olan harddiskmizi başka bir bilgisayara nasıl Harici Harddisk gibi bağlaya biliriz. bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kullandığınız bilgisayarın harddisk kapasite küçük geldiği değiştirmek istiyorsunuz ve yenisi aldınız eski harddisk ise Harici olarak arşivlerinizde kullanmak istediğiniz için satmak istemiyorsunuz bunu değerlendirmek istiyorsunuz Peki Bunu Harici Hardsdisk olarak nasıl kullanabiliriz ?

bunun için piyasada satılan aparatlar yardımı ile kullanmak çok kolay ilk önce kullanacağınız harddisk boyutunu bilmek gerekir laptop notbook dan çıkan harddiskler genelde 2.5 inçlik yapıya sahiptirler. Bunun için 2.5 inçlik kutulara ihtiyacınız var , Daha sonra harddisk sata veya ide olabileceğini için 2.5 inç Sata ve İde kutu sizin işinizi rahatlıkla görecektir.

2.5 inç Kutu  :

2.5 Hardisk Kutu - Hangisi Almalıyım

Bu kutuların piyasada Değişik Modellerde envai çeşitleri vardır. Peki Bilgisayarınız Masa Üstü bilgisayar olursa o zamanda Yapı 3.5 inç lik kutudur. Yani Sizin hardddisk boyutu 3.5 yapıda olduğu için 3.5 Sata veya İde kutu alacaksınız.

3.5 inç Kutu

3.5 harddisk kutusu

Bu kutular Genelde Elektrik Desteği çalışmaktadırlar. 2.5 inçler Usb Desteği ile gücünü alabilirler . 3.5 İnçler Elektrik desteği ile çalışabilmektedirler.

NOT : Kutu Alacağınız zaman Kutunun Haç GB kadar desteklediğini sorarak alınız.

Birde Piyasada Usb Destekli Adaptörler vardır ki , bunlar Tüm Harddiskleri , Cd / Dvd  , Sata ve İde olarak Desteklemektedirler. Bunlar tüm işinizi görebilecektir. Genelde bu aparatlar bilgisayarcılar yada professionel olarak uğraşanlar için uygundur.

Usb’den İDE / SATA Bağlama Aparatı

usb ide sata Aparat

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Gücünü Elektrik adaptöründen alarak Sata veya İDE olarak tüm bağlantı noktalarını desteklemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Harddiski nasıl harici harddisk olarak kullanır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Kardeşim benim 160 gb lık bir hddem var ama bir türlü kutu bulamıyorum nereden bulabilirim birde aşağıda 2.5 inçler için nasıl takılıcağın anlayamadım.

    • Merhaba Arkadaşım 2,50 usb kutuları gittigidiyor veya sahibinden alış veriş sitelerden bulabilirsiniz. fiyatları 16 Tl kadar kargo dahil veriyorlar ıde ve sata olmasına dikkat et , kolay bir şekilde takabilirsiniz sıkıntı yok

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın