Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Bilgisayarda DeepFreeze Simgesi Neden Görünmüyor

9.232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizler’den Gelen sorulardan biride DeepFreeze Simgesinin simgesinin gözükmediğidir. Konuya Başlamadan önce biraz deepfreeze hakkında bilgi vermek istiyorum.

DeepFreeze Nedir ?

HyperTechnologies teknolojisi tarafıdan Geliştirmiş ve Bilgisayara kurduğunuz an itibari ile bilgisayarınızın güvenliğini ve Korumasını Sağlayan bir programdır. Şöyle ifade etmek istersek bilgisayarımızda sistemi kurdukdan daha sonra bilgisayarımız programlarımızı kurduk ve DeepFreeze ile bilgisayarımızı korumaya aldık DeepFreeze açıkken ( çalışırken ) yüklü bir programı kaldırdık ,bilgisayarımız yeniden başladığında o kaldırdığımız program yeniden gelir yani program sayesinde korunmuş olur , programı pasif ettikden sonra kaldırmamız gerekmektedir.

Bilgisayarımıza virüs bulaşmasından yada bilgisayarımızın kuırcalayarak yanlışlama ile silinen dosya yada programlarımızı korumuş oluruz.

DeepFreeze Simgesi Görünmüyor ise !

Bilgisayarımıza DeepFreeze yükledikden sonra stabil olarak çalışan DeepFreeze programı bazen hata verebilir ve her şey yolunda gitmeyebilir ve simge görülmediğinde DeepFreeze bir işlem yapamayız program kaldıramayız yada yeniden güncelleme yada program yapamayız bu durumda Ne yapabiliriz ?

1- Adım’da  shift+ctrl+alt+f5+f6 tuş takımını deneyiniz Burada DeepFreeze penceresi açılırsa DeepFreeze pasif ediniz

2-DeepFreeze Sürümünü Biliyorsanuz Aynı bilmiyorsanuz En son Versiyonu Yeniden Yükleyiniz sürümü yükleyince eski versiyonu kaldırır.

3- Eğerki Bu başlıkar altında hala devam ediyorsa simge hatası diğer çalışan programlar ile çakışıyordur bu yüzden Ctrl + Shift +Esc Tuşları Görev yönetici çalıştırın İşlem kısmından Çalışan tüm programları kapatın sonra Oturumu Kapatınız . Oturumu Kapattıkdan sonra Tekrar Login olun ve Simgeye Tekrar bakınız. Burada hale sorun devam mı Ediyor ?

4-Son Çare olarak Bilgisayardaki dosyalarınızın kopyasını alarak Format Atmakdan başka çare kalmıyordur.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Bilgisayarda DeepFreeze Simgesi Neden Görünmüyor (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Çözüm istiyorsanız söylediklerimi harfi harfine yapmalısınız
  Zor değil sadece maddeleri sırasıyla yapın
  Çok değil size bir mini xp cd si lazım (format atmayacağız)

  1) “https://cloud.mail.ru/public/8dd434e67835/WXP_TR.rar” buradan WXP_TR.rar (232MB) dosyasını indirecez (site rus sitesidir indir butonunu bulamazsanız sayfayı türkçeye çevirebilirsiniz )

  2) “https://yadi.sk/d/DIt9DxcIhb95D” içindeki WXP_TR.iso doyasını bir klasöre çıkartın

  3) buradan burniso.rar (232KB) doyasını indirin

  4) içindeki burniso.exe programını WXP_TR.iso dosyasını çıkardığınız klasöre çıkarın

  5) Boş bir CD alın ve CD sürücünüze yerleştirin

  6) Rardan çıkardığınız burniso.exe programını açın (programda WXP_TR.iso dosyası otomatikman seçilecektir aynı zamanda boş cd nizide otomatikman seçmiş olmalıdır eğer seçilmemişse elle seçin)

  7) Yazdırmaya başlayın (Burn)

  CD miz Mini XP CD sidir ve türkçedir

  8) Şimdi bilgisayarınıza cd yi yerleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın

  9) Bilgisayar açılırken bir tuşa basmanızı isteyecektir bir tuşa basın – eğer istemez ise boot menüsünden cd yürütücünüzü seçin (boot menüsünü açmak için bilgisayar yeniden başlatıldığında önünüze boot menüsü gelene kadar ESC tuşuna basın bazı bilgisayarlarda bu tuş farklı olabilir)

  CD nin açılması 15dk sürse dahi bilgisayarı kapatmayın açılacaktır

  10) açıldıktan sonra faronics klasörünü bulup silin (genelde C:/program files/faronics)

  11) cd yi bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden başlatın

  deep freezenin yok olduğunu göreceksiniz

  regedit ayarlarınıda silmek isterseniz setup dosyasını çalıştırın ve uninstall deyin pc tamamen kurtulacaktır bu illetten

  Lütfen söylediklerimi harfi harfine yapmadıysanız olmadığını iddia etmeyin çünkü bu yöntem ile 18 bilgisayarı kurtardım bu illetten

 2. kardeş bigisayarı mini xp den başattıktan sonraki adımlar nelerdir.kur ekranı gedikten sonra ne yapacağız.biçimlendir diyor…burası çok önemli nasıl devam edeceğiz.

 3. “http://www.notdelisi.com/mini-xp-nasil-calisir-5182/”
  buyur kardeşim bu sitede anlatıyor

 4. “http://www.bilisimdevri.com/2012/04/mini-windows-xp-turkce/”
  “http://www.uzmantv.com/bilgisayari-cdden-baslatmak-icin-gerekli-ayarlar-nelerdir”

  bu sitelerede bi bak eğer anlamadığın yer nasıl açacağın sa
  Bilgisayari XP cdsi ile actiginda kurulum Ekranina gelirsin. Buradan “Repair Install” (Onarim Kurulumu?) yaparsan mevcut dosyalarina dokunmaz. Ayrica farkli bir klasore yeni bir Windows da kurabilirsin bu yeni kurulum calisinca da eksi dosyalarina erisebilirsin.

 5. Günlerdir ben de bununla uğraşıyorum. Çok basit bi yöntem öğrendim “Uslanmam”sitesinde “berkant70” nickli bi arkadaşın yorumundan.

  Başlata girip arama çubuğuna “services.msc” yazın.
  Açılan pencereden “DFServ” i bulup üzerinde sağ tıklayın.

  Genel sekmesinde Başlangıç Türü: “elle” ya da “devre dışı” olmuş olabilir, bunu deep freeze pasif edip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra “otomatik” seçeneğine alın.

  Genel sekmesinde aşağıda “Başlat”, “Durdur”, “Duraklat” şeklinde butonlar var.
  Buradan “Başlat”ı seçince deep freeze şifre penceresi açılıyor.
  Deep Freeze Pasif edip bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  Geçmiş olsun :)

 6. VEYSEL HOCAMIZ KESİN ÇÖZÜMÜNÜ BULMUŞ İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
  BU ARADA ADMİN SAOL BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın