Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değişir?

11.765 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımızda Dns Adresi Nasıl değişir bu konudan biraz bahsetmek istiyorum. Dns ‘den biraz bahsetmek istiyorum. Dns yani açılımı Domain Name System Türkçe karşılığı Domain isim çözümlemesi anlamını içerir. Peki Nedir bu dns ? Şimdi küçük bir örnekle açıklama yapacağım sizin cep telefonunuza isim kayıt ediyorsunuz her ismin karşılığında bir telefon numarası kayıtlıdır.

Kişinin adını soy isimini bilebilirsiniz ama telefon numarasını aklınızda tutamazsınız İnternet ortamında’da böyledir ademocut.com domain isminin karşılığında birde ip adresi vardır ip adresini bilmeyebilirsiniz ama domain ismini bilebilirsiniz. işte Dns bunların ip adresinden Domain adına , Domain adından ip adresine çözümleme yapar , Siz bir siteye girdiğinizde ilk önce Türk Telekom  yada hangi servis sunucuna ait dns leri kullanıyorsanız ilk önce oraya sorgular burada bulduğunda ise web sitesini açar.

Şimdi Gelelim konumuza Youtube , Twitter gibi siteler servis sağlayacılarınız tarafından yasaklanmış ise dns adresini değiştirerek başka dns adreslerinden yani yasak olmayan dns’den sorgulayacağı için yasaklı sitelere girmiş olursunuz. Android telefon kullananlar için dns değiştirerek telefondan youtube yada yasaklı sitelere erişim sağlaya bilirsiniz. Peki Dns Nasıl değiştirilir.

android telefon dns değiştirme

Ayarlar > Kablosuz > Hangi Wifi Bağlantı ile Bağlı İseniz > Uzun Süre ile Pencere Açılınca kadar Basınız > Ağı Değiştir > Gelişmiş Seçenekleri Göster > İP Ayarlarını Statik Yapınız > Dns 1 Yerine 8.8.8.8   Dns 2 yerine 8.8.4.4 Yazıp Kayıt Ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değişir? (15 Yorum)

Yorum Yaz

 1. statik ve dns leri yaptım ama gene instagramım akış yenilenemedi diyor ne yap malıyım

 2. Ben wifi den bağlanıyorum hesabımda her bölüme girebiliyorum ama hareketler bölümü internet olduğu halde akış yenilemiyor diyor başka telefonlardanda girdim aynı şey oluyor napabilirim acaba ?

 3. Telefonum z3 her yere girebiliyorum ama uygulamadan yada normal tarayıcılardan instagrama giremiyorum akış yenilenmiyor instagramı kaldırıp yeniden yükledim yine olmadı wifide hiçbir sıkıntı olmuyor neden

 4. Telefonum j2 şifremi unuttuma basıyorum kod telefonuma geliyor yazıyorum ama yinede sürekli bilinmeyen bir ağ hatası oluştu diyor dns falan yaptım telefonu kapattım yeniden açtım uygulamayı silip yeniden yükledim lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 5. İntagram da her yere görebiliyorum fakat hareket dökümü yenilenmiyor başka bir telefon dan girdim yine yenilenmedi kendi telfonumdan arkadaşımın hesabına girdim onun ki yenileniyor internetle alakalı bir sorun değil yani

  • arama kayıtlarını silin, telefon uygulamasından çıkın ve yeniden giriş yaparak deneyin bu durumlarda

 6. Merhaba ben Irem HTC A9 kullanıyorum telefonumdan instagrama giriş yapamıyorum Aynı zamanda facebooka ,tumblra ve böyle bi çok uygulamaya giriş yapamıyorum. Web üzerinden de giriş yapamıyorum .Imstagtama girince akış yenilemedi sorunu oluyor wifiyle bağlanıyorum sorun olmuyor ama kendi internetimle bağlanınca akış yenilenmiyor yaklaşık 6 aydır bu sorunu yaşıyorum telefon bayisine gittim format attırdım düzelmedi , orjinal yazılım yükledim düzelmedi denemedik yol bırakmadım lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ?

  • telefonun işletim sistemini güncelleyin sonrasında uygulamayı tekrar güncelleyerek deneyin.

 7. Merhaba ben Irem HTC A9 kullanıyorum telefonumdan instagrama giriş yapamıyorum Aynı zamanda facebooka ,tumblra ve böyle bi çok uygulamaya giriş yapamıyorum. Web üzerinden de giriş yapamıyorum .Imstagtama girince aikış yenilemedi sorunu oluyor wifiyle bağlanıyorum sorun olmuyor ama kendi internetimle bağlanınca akış yenilenmiyor yaklaşık 6 aydır bu sorunu yaşıyorum telefon bayisine gittim format attırdım düzelmedi , orjinal yazılım yükledim düzelmedi denemedik yol bırakmadım lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ?

 8. Merhaba ben musa akin samsun j7 praym 2 instigrama giriyom akis yenilemiyo hic bisey yok profile giriyom hic bisey gozukmuyo her yere giriyom aksi yenilemiyo

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın